4 marca 2022 Udostępnij

Dodatki do zdrowych smoothies

Dodatki, idealny dodatek dla lepszego smoothie

Polewy do smoothie mogą być doskonałym dodatkiem podczas przygotowywania ulubionego napoju. Odpowiedni dobór i kombinacja dodatków może wzmocnić smak Twojego smoothie i pozwolić Ci stworzyć bardziej estetyczną, przyciągającą wzrok i schludną prezentację. Ponadto, dzięki dodatkom możesz zwiększyć jego wartość odżywczą, sprawiając, że efekt końcowy będzie bardziej kompletny lub precyzyjniej dostosowany do potrzeb Twojego organizmu.

Wybór nieodpowiednich dodatków może zrujnować Twoje smoothie

Jeśli mówimy, że polewy mogą przenieść Twoje smoothie na wyższy poziom, to należy również powiedzieć, że zły wybór może zrujnować wszystko, w tym smak, prezentację i właściwości odżywcze. Istnieje wiele powszechnych błędów, takich jak łączenie żywności, która nie pasuje do siebie pod względem smaku i konsystencji; wybieranie niezdrowych dodatków, takich jak przetworzone lub zbytnio przesłodzone; a nawet niewłaściwa prezentacja - smoothies, które stają się amalgamatem owoców, nasion i innych dodatków ułożonych bez żadnych kryteriów estetycznych, a przede wszystkim smakowych. Pamiętaj, że Life Smoothies są w 100% naturalne i nie znajdziesz w nich barwników ani konserwantów.

Jak widzisz, dobór odpowiednich dodatków jest kluczowy. W innym poście na naszym blogu, podaliśmy już kilka pomysłów na to, jak uzupełnić swoje smoothies. W tym poście dzielimy się nową kompilacją pokarmów, które pomogą Ci stworzyć inną i pyszną wersję Twoich zwykłych, zdrowych smoothie.

Quinoa

To małe nasionko ma wielkie korzyści i jest spożywane jak płatki zbożowe. Ma przyjemny smak i jest odpowiednia dla osób z celiakią. Pomaga również kontrolować poziom cholesterolu we krwi.

Owies

Bez wątpienia jedno z najbogatszych zbóż w białka, dobre źródło błonnika i może pomóc Ci pozostać pełniejszym na dłużej. Nie zapominajmy o witaminach i minerałach. Ponadto, jego właściwości pomagają poprawić stan skóry, dlatego też często jest składnikiem wielu maseczek i produktów kosmetycznych.

Chía

Pokarm pochodzący z rośliny, która jest pełna kwasów tłuszczowych. To małe nasionko, galaretowate, gdy jest mokre i w 100% wegańskie, pomaga chronić serce, obniżyć poziom cholesterolu i wspomóc odchudzanie, ponieważ pomaga zachować sytość. Zalecamy, aby przed wypiciem smoothie, pozwolić mu odpocząć z nasionami chia. Nie będziesz żałować efektu końcowego.

Kokos

Tak wszechstronny, a może dać nam tak wiele! Woda kokosowa, odwodniony kokos, kawałki kokosa... Jak się nim delektujesz, zależy tylko od Ciebie. Ale do Twojego smoothie polecamy go rozdrobnionego lub w małych plasterkach, tak jakby były połamane. To nada mu egzotyczny charakter i sprawi, że poczujesz się jak na Karaibach. Kokos jest bogaty w witaminę E, działa jako przeciwutleniacz i ma wiele różnych minerałów.

Orzechy

Ich różnorodność jest nieskończona. Mówimy o wszelkich orzechach, takich jak orzechy włoskie, orzeszki piniowe, orzechy laskowe, migdały, pistacje itp. Każdy z nich ma swoje specjalne właściwości, wybierz te, które lubisz najbardziej i które są odżywczo dostosowane do tego, czego szukasz. Orzechy mogą pomóc obniżyć poziom cholesterolu, pomóc w utracie wagi, a nawet zapobiegać zaburzeniom funkcji poznawczych, wśród wielu innych korzyści.

Granola

Granola, podobnie jak orzechy kokosowe, jest bardzo uniwersalna. Możesz ją jeść samą, z mlekiem lub jako bazę w wielu słodkich przepisach. Doda chrupkości do Twojego smoothie. Włączenie jej do swojej diety może pomóc Ci poczuć się mniej głodnym i ma korzyści z witamin E i kwasu foliowego. Istnieją granole wszelkiego rodzaju, możesz nawet zrobić je w domu. Kiedy już zaczniesz, nie będziesz mógł przestać.

Więcej znajdziesz na: http://naszezdrowiegl.pl

Komentarze (0)