7 listopada 2016 Udostępnij

Woda kokosowa - wiórki to nie wszystko, co kryje w sobie kokos!

Żyjemy w czasach stale rosnącego zainteresowania różnego rodzaju zdrowymi produktami, których działanie dobrze wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Trudno jest się temu dziwić – jest to bardzo pozytywne zjawisko polegające na tym, że coraz więcej ludzi interesuje się swoim zdrowiem i chce skutecznie o nie dbać. Jednym z najciekawszych produktów tego typu którym zdecydowanie warto zainteresować się nieco bliżej jest woda kokosowa.

W Polsce zaczyna ona zdobywać coraz większą popularność, a na zachodzie jest już doskonale znana – wielu celebrytów chwali się, że pije ją codziennie. Warto w takim razie dowiedzieć się więcej na temat jej właściwości i powodów, dla których picie jej jest tak korzystne dla naszego zdrowia. Kokosy są doskonale znane jako bardzo zdrowe i smaczne owoce.

Woda kokosowa - właściwości zdrowotne

właściwości wody kokosowejLiczne właściwości zdrowotne posiadają również liczne wyroby produkowane na ich bazie. Sporą popularnością cieszy się na przykład mleko kokosowe, które na wiele sposobów może sprawdzić się w naszych kuchniach, a ponadto zawiera mnóstwo cennych dla nas składników odżywczych. Woda kokosowa należy do grona tego produktów, i również ona ma do zaoferowania doskonałe właściwości zdrowotne. Wodę taką pozyskuje się z młodych owoców palm, na których rosną kokosy. Główną różnicą pomiędzy nią a mlekiem kokosowym – oczywiście oprócz walorów smakowych – jest to, że nie zawiera ona tłuszczu, przez co dla wielu ludzi jest znacznie zdrowsza. Jak dobrze wiadomo, drzewo pobiera wodę bezpośrednio z gleby. Potem wielokrotnie wędruje ona w jego wnętrzu, przechodząc przez mnóstwo filtracji. Drzewo wzbogaca ją również o liczne składniki odżywcze, dzięki którym owoce kokosowe mogą rosnąć i rozwijać się. W procesie produkcji bardzo ważne jest oczywiście to, aby woda od razu po uzyskaniu trafiła do kartonika w sterylnych warunkach – dzięki temu nawet po dłuższym czasie nie traci ona swoich właściwości zdrowotnych.

Woda kokosowa – działanie

działanie wody kokosowejZe względu na swój skład woda kokosowa jest bardzo cenna dla naszego zdrowia i może na wiele sposobów pomagać w prawidłowym funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Stanowi ona przede wszystkim bogate źródło wielu cennych dla nas minerałów: magnezu, potasu, wapnia i fosforu. W wodzie kokosowej znajduje się również szereg witamin: C, B1, B2, B3, B5 i B6. Woda kokosowa wykazuje przede wszystkim silne działanie przeciwko stresowi i jego negatywnym skutkom dla naszego organizmu. Uspokaja nas i dostarcza wszystkich składników odżywczych niezbędnych do tego, aby nawet w tak trudnych sytuacjach nasze ciało funkcjonowało w pełni sprawnie. Wykazano ponadto, że woda kokosowa wzmacnia ludzkie serce i zapewnia prawidłową pracę całego układu krwionośnego. Obniża ciśnienie i zmniejsza poziom złego cholesterolu we krwi, dzięki czemu można stosować ją w profilaktyce wielu dolegliwości z tym związanych. Ponieważ płyn nie zawiera żadnych cukrów, z powodzeniem można go włączyć do diety osób chorujących na cukrzycę.

Zastosowania wody kokosowej

Woda kokosowa ma wiele różnych zastosowań. Podstawowe z nich to oczywiście picie jej – warto robić to regularnie, aby stale dostarczać do organizmu wszystkie cenne składniki odżywcze. Można znaleźć mnóstwo ciekawych przepisów na wykorzystywanie jej w kuchni. Oprócz tego jest to bardzo ceniony kosmetyk, który może doskonale wpływać na skórę naszej twarzy. Zawiera ona wiele składników o silnym działaniu oczyszczającym. Można stosować ją również w przypadku różnego rodzaju chorób skóry czy oparzeń słonecznych.

Przepisy z użyciem wody kokosowej

przepis z wodą kokosową​Wodę kokosową można pić bez żadnych dodatków, ale stanowi ona również ciekawy składnik wielu przepisów. Bardzo dobrym przepisem jest proste smoothie z wody kokosowej. Wystarczy wybrać interesujące nas owoce i dokładnie je zmiksować, dodając do nich wodę. Proporcje i ilość wody w przepisie są uzależnione od tego, jaka dokładnie konsystencja najbardziej nam odpowiada. Jest to fantastyczny napój dla osób uprawiających sport. Nie dość, że bardzo dobrze smakuje to w dodatku właściwości wody kokosowej wzbogacamy tu o wszystkie składniki obecne również w wybranych przez nas owocach.

Komentarze (0)