22 stycznia 2021 Udostępnij

6 sposobów na odwrócenie zawrotów głowy, bólów głowy i dzwonienia w uszach

Jeśli kiedykolwiek czułeś, że świat nagle kręci się wokół ciebie, być może doświadczyłeś zawrotu głowy. Objawy mogą pojawić się szybko i bez ostrzeżenia. Możecie również zauważyć dzwonienie w uszach i problemy z widzeniem. Być może ucieszysz się wiedząc, że istnieją naturalne środki zaradcze na zawroty głowy, które możesz zrobić, aby leczyć je naturalnie.

Naturalne środki zaradcze na zawroty głowy

Niektórzy ludzie uważają zawroty głowy za chorobę lub zaburzenie, gdy w rzeczywistości jest to grupa objawów, które są spowodowane przez różne zaburzenia. Szacuje się, że ponad 40 procent osób powyżej 40 roku życia doświadczy zawrotu głowy w pewnym momencie swojego życia.

Do najczęstszych objawów związanych z zawrotami głowy należą zawroty głowy lub uczucie wirowania, a także mdłości, bóle głowy, dzwonienie w uszach, pocenie się, nieprawidłowe ruchy oczu i ewentualnie uczucie, że będziesz mdleć. Objawy te mogą utrzymywać się przez kilka minut lub kilka dni, w zależności od przyczyny.

Podczas gdy lekkie zawroty głowy mogą być związane ze zmęczeniem, brakiem snu lub niedożywieniem, zawroty głowy są często spowodowane przez większą grupę problemów. Zdobycie zawrotów głowy może wymagać przyjrzenia się tym różnym problemom i dotarcia do ich źródła.

Zanim spróbujesz cokolwiek zasugerowanego tutaj, wypróbuj Manewr Połowy Somersaulta, który dał tysiącom ludzi natychmiastową ulgę.

Jeśli to nie zadziała, przeczytaj na .....

Często jednym z największych czynników wpływających na zawroty głowy jest Twoja dieta. Dzięki połączeniu zdrowego odżywiania, redukcji stresu i różnych form fizykoterapii, być może uda Ci się pokonać zawroty głowy.

Oto pięć naturalnych sposobów na rozpoczęcie leczenia zawrotów głowy:

1. Podążaj za Zdrową Dietą

Pierwszym miejscem, w którym należy szukać możliwych przyczyn zawrotów głowy, jest jedzenie, które spożywasz. Zapobieganie odwodnieniu i stanom zapalnym poprzez stosowanie zdrowej i zrównoważonej diety może ograniczyć występowanie zawrotów głowy.

Wysokie ciśnienie krwi i stan zapalny są zarówno związane z trudnością w utrzymaniu nawodnienia. Spróbuj włączyć więcej żywności nawadniającej do swojej diety. Obejmuje to zielone warzywa liściaste, takie jak szpinak, sałata, jarmuż i seler. Świeże owoce, takie jak banany i awokado, są zdrowym źródłem potasu, który pomaga obniżyć ciśnienie krwi.

Możesz również włączyć do swojej diety zdrowe tłuszcze, w tym tłuste ryby i olej kokosowy, aby utrzymać swoje zdrowie i zmniejszyć stan zapalny. Spożywanie przeciwzapalnych ziół i przypraw, takich jak imbir, cynamon i kurkuma, może pomóc w walce ze stanem zapalnym, jak również.

Najprostszą metodą włączenia zdrowych owoców i warzyw do codziennej diety jest tworzenie własnych soków lub koktajli. Ta strona ma setki przepisów na soki, które można wypróbować. Twoje ciało może szybko wchłonąć składniki odżywcze z produktu i spędzisz mniej czasu w kuchni.

2. Suplementy, które mogą być pomocne

W przypadku zawrotów głowy, korzystne może być przyjmowanie właściwych ukierunkowanych suplementów. Oto kilka sugestii, ale zawsze należy skonsultować się z profesjonalnym lekarzem.

  • Kompleks witamin z grupy B: witaminy z grupy B są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mózgu i centralnego układu nerwowego. Witamina B3 (niacyna): Poprawia krążenie mózgowe. Witamina C: Witamina B3 (niacyna): Poprawia krążenie w mózgu: Przeciwutleniacz i środek przeciwzapalny. Witamina E: Przeciwutleniacz i przeciwzapalny: Przeciwzapalne i poprawiające krążenie. Cholina i lecytyna: Niezbędna w prawidłowym funkcjonowaniu nerwów i poprawia pracę mózgu. Koenzym Q10: Superior przeciwutleniacz, który jest korzystny dla poprawy krążenia do mózgu. Magnez: Niezbędne do utrzymania impulsów nerwowych i pomóc w zapobieganiu zawrotom głowy. Ginkgo Biloba: Poprawia krążenie do mózgu poprzez zwiększenie dostaw tlenu, a tym samym poprawia funkcje mózgu.

3. Pobyt uwodniony

Poza lepszym odżywianiem, staraj się zachować odpowiednie nawodnienie. Staraj się pić wodę przez cały dzień. Przeciętny człowiek może potrzebować wypić osiem szklanek wody każdego dnia, nie licząc kawy czy napojów alkoholowych. Potrzeba ta jest jednak różna w zależności od wielkości ciała i stylu życia. Sprawdź tutaj, aby dowiedzieć się, ile wody potrzebujesz pić dziennie.

Napoje alkoholowe mogą prowadzić do odwodnienia organizmu. Należy również ograniczyć spożycie alkoholu i kofeiny, ponieważ są one moczopędne i mogą powodować dalsze odwodnienie.

4. Używaj Fizycznej Terapii Żołądkowej

Rehabilitacja jamy ustnej jest rodzajem fizykoterapii, która koncentruje się na organach przedsionkowych. Organy te są odpowiedzialne za wysyłanie sygnałów do mózgu i ustanowienie równowagi.

Jeśli zawroty głowy są częściowo wynikiem infekcji ucha lub innych problemów z oczami, wówczas rehabilitacja przedsionkowa może pomóc zrekompensować problemy z uszami wewnętrznymi, z którymi mamy do czynienia. Wraz z tą formą fizykoterapii każda czynność, która może zwiększyć koordynację rąk i oczu, może pomóc w zapobieganiu zawrotom głowy i zawrotom głowy.

5. Zredukuj poziom swojego stresu

Stres i stan zapalny idą w parze, co oznacza, że obniżenie poziomu stresu może pomóc ograniczyć stan zapalny. Może to złagodzić niektóre z Twoich objawów zawrotów głowy lub zmniejszyć ich nasilenie. Stres może również utrudniać regularne ćwiczenia fizyczne, odpoczynek w nocy i podejmowanie decyzji dotyczących zdrowego odżywiania.

Aby poradzić sobie z twoim stresem, spróbuj użyć technik głębokiego oddychania lub medytacji, aby uspokoić twój umysł. Ciepła kąpiel, umiarkowane ćwiczenia fizyczne i używanie olejków eterycznych mogą również pomóc w redukcji stresu.

6. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na odpoczynek

Zmęczenie i brak snu mogą zwiększać ryzyko zawrotów głowy i zawrotów głowy. Postaraj się uzyskać 8 godzin snu każdej nocy. Niektóre badania sugerują, że przeciętny dorosły potrzebuje co najmniej 7 godzin snu, podczas gdy nastolatki powinny otrzymać co najmniej 10 godzin odpoczynku. Osoby starsze wymagają najmniejszej ilości snu, przy czym zaleca się od 5 do 6 godzin.

Vertigo może odejść sam, bez żadnego leczenia, ale nie zawsze tak jest. Jeśli doświadczysz zawrotu głowy więcej niż raz lub dwa razy, powinieneś zacząć badać możliwe przyczyny. Postępuj zgodnie z podanymi sugestiami, zaczynając od zdrowej diety, aby ograniczyć swoje szanse na zawroty głowy i zawroty głowy.

Jeśli nie uzyskasz pożądanych rezultatów, być może będziesz musiał odwiedzić swojego specjalistę ds. zdrowia. Może on postawić pełną diagnozę i ustalić, czy istnieją jakieś podstawowe przyczyny, które prowadzą do zawrotów głowy.

Przy odpowiednim leczeniu, zawroty głowy są łatwo uleczalne. Nie powinno to być problemem, z którym będziesz musiał borykać się do końca życia. Dokonaj zmian w swoim stylu życia, aby raz na zawsze ograniczyć występowanie zawrotów głowy i zawrotów głowy.

Komentarze (0)