10 marca 2022 Udostępnij

Korzyści płynące z mrożonych owoców

W ostatnich latach w krajach na całym świecie znacznie wzrosło spożycie produktów mrożonych. Liczne korzyści, jakie oferują, a także ograniczona ilość wolnego czasu w dzisiejszym zabieganym tempie życia sprawiają, że dla wielu osób jest to świetna opcja. Ponadto, z biegiem czasu wiele badań i specjalistów zrobiło wiele, aby obalić fałszywe mity, które otaczały ten rodzaj produktów.

Owoce są z pewnością jednym z produktów spożywczych, które najlepiej nadają się do tej metody konserwacji, ponieważ ich zamrożona wersja ma wiele zalet w porównaniu ze świeżą. W tym wpisie wyjaśnimy niektóre z ich zalet. Smoothies All Life Smoothies składają się z mrożonych kombinacji owoców i warzyw. W tym wpisie przedstawimy niektóre z ich zalet.

GŁÓWNE KORZYŚCI

Większa wygoda! Nie trzeba ich myć, kroić ani obierać.

Jedną z głównych zalet mrożonych owoców w porównaniu ze świeżymi jest oszczędność czasu i większa wygoda. Większość mrożonych owoców jest gotowa do spożycia - wystarczy tylko otworzyć zamrażarkę, wyjąć je i poczekać, aż się rozmrożą. Niechęć do wykonywania wcześniejszych czynności (takich jak mycie, krojenie i obieranie) jest jedną z barier dla ludzi jedzących owoce. A w przypadku mrożonych owoców nie jest to problemem. Jest to bardzo ważny aspekt dla konsumentów indywidualnych, ale jeszcze ważniejszy dla profesjonalistów z branży hotelarskiej i gastronomicznej, gdzie marża zysku wzrasta, jeśli skróci się czas produkcji. Jak wyjaśniliśmy w innym wpisie na tym blogu, Life Smoothies oferuje szereg udogodnień dla firm z branży hotelarskiej.

Twoje ulubione owoce przez cały rok.

Kolejną barierą, którą przełamują mrożone owoce, jest czas. Dzięki tej metodzie konserwacji możesz cieszyć się swoimi ulubionymi produktami sezonowymi przez cały rok. Prowadzisz działalność hotelarską? Pomyśl o potencjalnych możliwościach, jakie to daje - np. wprowadzanie do menu ulubionych produktów klientów niezależnie od pory roku i wysokich kosztów produktów niesezonowych.

W najlepszym wydaniu.

Owoce są zbierane w optymalnym momencie dojrzałości, a w przypadku Life Smoothies są myte, oczyszczane, przygotowywane i zamrażane w ciągu 24 godzin. Dzięki temu można je spożywać w najlepszej formie, zachowując ich świeżość i konsystencję, którą często tracą świeże owoce, zanim trafią na stół.

Taka sama wartość odżywcza jak w przypadku świeżych owoców.

Jest to jeden z fałszywych mitów na temat mrożonek. Mrożone owoce zachowują wszystkie właściwości, witaminy i minerały świeżych owoców, co jest bardzo ważne dla zdrowia konsumentów.

Bardzo odporne na upływ czasu!

Jedną z głównych wad świeżych owoców jest to, że szybko się psują, co oznacza konieczność częstszego odwiedzania supermarketu w celu uzupełnienia zapasów w misce z owocami lub lodówce. Inaczej jest w przypadku owoców mrożonych, które często mogą być przechowywane w zamrażarce nawet przez rok (są wyjątki).

Jak widać, mrożone owoce mają wiele zalet, zarówno dla firmy, jak i do prywatnej konsumpcji. Jeśli chcesz poznać owoce i warzywa Life Smoothies lub uzyskać więcej informacji o naszych produktach, skontaktuj się z nami, a z przyjemnością Ci pomożemy: +971 52 392 1761 / info@lifesmoothies.ae...

Komentarze (0)