18 listopada 2020 Udostępnij

Najlepsze strategie i żywność w celu leczenia toksyczności metali ciężkich

Metale ciężkie mogą drastycznie zaszkodzić Twojemu ciału nawet w maleńkich dawkach, a Ty możesz nieświadomie brać je na co dzień. Co gorsza, często pozostają one niezdiagnozowane nawet przez doświadczonych lekarzy.

To, czego nie wiesz o toksyczności metali ciężkich, może powoli zabijać cię już w tej sekundzie, ale możesz zmniejszyć szkody. A my powiemy ci jak.

Czym są metale ciężkie i gdzie są używane?

Metale ciężkie to materiały o stosunkowo dużej gęstości, stąd ta nazwa. Żelazo, miedź, srebro, złoto, ołów, cyna, kadm, mangan, rtęć, cynk - lista jest ogromna, a to ledwo rysuje powierzchnię. Zasadniczo, metale ciężkie są obecne w prawie każdym aspekcie współczesnego życia: Twój telefon komórkowy ma je, Twój samochód jest z nich zrobiony, a każda bateria, której kiedykolwiek używałeś, składała się z dużej porcji metali ciężkich.

Co więcej, wiele metali ciężkich takich jak żelazo, miedź i magnez to pierwiastki śladowe, które odgrywają istotną rolę w setkach procesów fizjologicznych zachodzących w Twoim organizmie. Potrzebujesz ich dla dobrego, silnego zdrowia, i to jest fakt.

Problem zaczyna się albo wtedy, gdy dostają się one do Twojego organizmu w niezwykłych ilościach, albo nie są skutecznie eliminowane.

Jak Metale Ciężkie mogą dostać się do twojego ciała?

Istnieje wiele sposobów, w jaki metale ciężkie mogą dostać się do twojego ciała:

 • Poprzez wdychanie. Rtęć z wypełnienia amalgamatem jest jednym z najczęściej wdychanych metali ciężkich. Za każdym razem, gdy spożywasz jedzenie - nawet jedzenie w temperaturze pokojowej - z wypełnienia uwalniają się pewne pary rtęci. Większość osób, które mają zatrucie rtęcią, najprawdopodobniej ma w ustach wypełnienie amalgamatem.
 • Poprzez picie. Ponad sto milionów ludzi z całego świata regularnie pije wodę zanieczyszczoną arsenem. Jest to poważny problem publiczny w wielu krajach rozwijających się i krajach trzeciego świata, ale, co zaskakujące, na liście zagrożeń znajdują się również Stany Zjednoczone, zwłaszcza te zachodnie. Poprzez szczepienia i leki. Metale ciężkie, w tym rtęć, aluminium, miedź, nikiel i ołów, zanieczyszczają praktycznie wszystkie aluminiowe adiuwanty - szeroko stosowany składnik szczepionek. Ślady metali ciężkich, takich jak arsen, kadm, ołów i rtęć, znalazły się w niektórych lekach i niektórych kremach do stosowania miejscowego, a nawet dezodorantach.
 • Poprzez spożywanie owoców morza. Wiele fabryk chemicznych uwalnia toksyczne odpady do wód planety, z których są one wchłaniane przez skorupiaki i ryby. Czasami prowadzi to do katastrofalnych skutków. Na przykład Chisso Corporation, Japonia, w latach 1932-1968 (to już ponad 30 lat!) wyrzucała metylortęć do swoich ścieków. Zanieczyszczenie to gromadziło się w owocach morza, co doprowadziło do zatrucia rtęcią ponad 2 tys. osób (śmiertelnych dla 1784) i niezliczonych zwierząt. Incydent ten został nazwany chorobą Minamata.
 • Poprzez spożywanie roślin uprawianych na zanieczyszczonej glebie. I nie jest to sprawa związana wyłącznie z zanieczyszczeniami przemysłowymi. Na przykład w badaniu z 2012 roku przeanalizowano, czy bezpiecznie jest uprawiać i zjadać rośliny uprawne w obszarach miejskich, a mianowicie w centrum Berlina. Wyniki były przerażające: wszystkie warzywa miały niebezpiecznie duże ilości ołowiu wchłoniętego przez ruch uliczny! Innymi słowy: uprawa własnej żywności na obszarach miejskich jest często niebezpieczna dla zdrowia, nawet jeśli nie stosuje się zacienionych nawozów lub innych środków chemicznych. Z biegiem lat może to prowadzić do toksyczności ołowiu. Narażenie na działanie farby ołowiowej. Tak, to nadal jest problem. W 2002 roku w jednym z badań opisano trzy nowojorskie dzieci, u których doszło do hydraulizmu (zatrucia ołowiem) w wyniku zjedzenia chipsów z farby, mimo że od 1978 roku w USA zakazano używania tego elementu w farbach domowych. Poznaj zagrożenie i chroń przed nim swoje dzieci. Środki higieny osobistej i w kosmetykach. Środki czystości w gospodarstwie domowym Żywność gotowana w aluminiowych naczyniach kuchennych i folii aluminiowej Żywność GMO Barwniki tatuażowe Syrop kukurydziany wysokofruktozowy i żywność przetworzona Barwniki do włosów Papierosy

Oznaki i symptomy toksyczności metali ciężkich według pierwiastków

Oznaki zatrucia metalami ciężkimi zależą nie tylko od konkretnego elementu, który go powoduje, ale także od jego dawki i czasu trwania narażenia. Niektóre przypadki tego stanu mogą być nawet bezobjawowe przez dziesięciolecia. Niemniej jednak, oto lista najczęstszych przejawów zatrucia metalami ciężkimi, które należy wziąć pod uwagę:

Objawy zatrucia rtęcią: Obfite pocenie się, szybkie tętno, wysokie ciśnienie krwi, utrata pochodnych skóry (włosów, paznokci), zaczerwienienie twarzy (szczególnie nosa, policzków i ust), parestezja (swędzenie lub pieczenie skóry), huśtawki nastroju, osłabienie, drgawki mięśni, niedokrwistość.

Objawy zatrucia ołowiem: Niezwykłe doznania smakowe w ustach, nudności i wymioty, ból brzucha, biegunka lub zaparcie, bezsenność, osłabienie i drgawki mięśni, ból głowy, bóle stawów i mięśni, bladość skóry, miejscowe i uogólnione drgawki, zaburzenia pamięci i koncentracji.

Objawy zatrucia arszenikiem: Bóle brzucha, nudności, wymioty, wodnista biegunka ze śladami krwi, ból głowy, dezorientacja, senność, zmęczenie, białe plamy na paznokciach, ślepota nocna, skurcze mięśni, krew w moczu.

Objawy zatrucia kadmem: Kaszel, uczucie bólu i suchości w nosie i gardle, ból głowy, zmęczenie, gorączka, podwyższone ciśnienie krwi, ból mięśni i stawów, zawroty głowy, ból brzucha, próchnica zębów, zaburzenia funkcji poznawczych.

Objawy zatrucia manganem: Wahania nastroju, drażliwość, zaburzenia funkcji poznawczych, bezsenność, spadek libido, osłabienie mięśni, trudności w chodzeniu, niemożność wykonywania drobnych ruchów ruchowych.

Objawy zatrucia żelazem: Bóle brzucha, nudności i wymioty (czasem z krwią), biegunka, niskie ciśnienie krwi (aż do momentu wstrząsu), żółtaczka (uwaga na niewydolność wątroby), dezorientacja.

Długotrwałe działanie toksyczności metali ciężkich (Heavy Metal Toxicity)

Jedną z najgorszych rzeczy dotyczących toksyczności metali ciężkich (poza tym, że jest ona oczywiście śmiertelna) jest to, że jej skutki mogą trwać przez dziesięciolecia po narażeniu. Metale te odkładają się w kościach, nerkach i mózgu człowieka i mogą tam pozostać do końca życia, stopniowo niszcząc jego zdrowie.

Inne długotrwałe skutki zatrucia metalami ciężkimi obejmują:

 • Opóźnienie w rozwoju u dzieci
 • Uszkodzenia układu nerwowego, nerek i wątroby
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Rak (zwłaszcza z kadmu, chromu i arsenu)
 • Pigmentacja brutto skóry
 • Przewlekłe choroby układu oddechowego
 • Upośledzenie funkcji poznawczych: pamięci, koncentracji, a także innych funkcji mózgu

Jak widzisz, możliwe uderzenie jest niczym innym jak strasznym. Dobra wiadomość jest taka, że nie jesteś bezsilny w tej sprawie, ponieważ istnieje całkiem sporo naturalnych sposobów, w jaki możesz spróbować zapobiec i leczyć toksyczność metali ciężkich!

Strategie Zapobiegania i Leczenia Toksyczności Metali Ciężkich

Istnieją ważne strategie walki z zatruciem metalami ciężkimi poprzez dotarcie do źródła problemu:

 • Zmniejszyć/wyeliminować narażenie na metale ciężkie.
 • Jeśli masz wypełnienie amalgamatowe, zleć jego usunięcie i zastąpienie bezpieczniejszymi wypełnieniami, takimi jak żywica kompozytowa lub jonomer szklany.
 • Jeśli pijesz z wody z kranu, przestań! Zainwestuj w dobry filtr do wody lub pij wodę destylowaną.
 • Jeśli jesz dużo owoców morza, wiedz, które ryby są bezpieczne do jedzenia.

Zredukuj stres oksydacyjny, który powodują w Twoim organizmie, otrzymując wystarczającą ilość antyoksydantów.

Wykonanie zabiegu oczyszczania przewodu pokarmowego jest dobrym sposobem na rozpoczęcie szybkiego gojenia się organizmu poprzez usunięcie starego osadu z kału w jelitach długich na 21 stóp. Po wykonaniu tego zabiegu Twoje ciało zacznie skuteczniej eliminować, a jelita cienkie będą mogły skuteczniej wchłaniać przyjmowane przez Ciebie składniki odżywcze.

Seria detoksykacji wątroby z sokami buraczanymi podczas całego procesu oczyszczania jest niezbędna, aby twoja wątroba mogła lepiej radzić sobie z tym procesem i wspierać go. Jedzenie pokarmów wspierających wątrobę jest również wielką pomocą w zapewnieniu całkowitego uzdrowienia.

I wreszcie, zacząć jeść żywność, która ma właściwości chelating (wiązanie metali) ...

Najlepsze naturalne pokarmy chelatujące z metali ciężkich sprawdzone do pracy

Każdy z leków opisanych na poniższej liście jest bajeczny w celowaniu w detoksykację metali ciężkich z Twojego organizmu. Zebraliśmy nawet kilka solidnych naukowych dowodów na poparcie tych słów!

Chlorofil na chelatowanie metali ciężkich (Heavy Metal Chelating)

Zielony sok warzywny: Chlorofil w zielonych warzywach wiąże się z metalami ciężkimi, wyciąga je z krwi i tkanek ciała i eskortuje z organizmu. Im bardziej zielone warzywa, tym większa zawartość chlorofilu, ponieważ są one również kolorem pigmentacji rośliny. Picie codziennie zielonych soków warzywnych jest jednym z najlepszych sposobów, aby zapewnić, że Twój organizm stale detoksykuje te szkodliwe metale ciężkie, które są przechowywane w Twoim organizmie.

Chociaż wszystkie zielone warzywa są korzystne dla ciągłego działania detoksykującego, wśród produktów spożywczych, które są najwyższe w chlorofilu, które najlepiej usuwają metale ciężkie, są ...

Cilantro: Znane również jako liście kolendry lub pietruszki chińskiej, to zioło jest bajeczne w zwalczaniu toksyczności ołowiu i rtęci. W kilku badaniach naukowych potwierdzono, że kolendra może eliminować z organizmu złogi metali ciężkich, zapobiegając zatruciom lub łagodząc ich objawy. Dodajcie to zioło jako dekorację do swoich potraw lub rozważcie zrobienie z niego soku, aby zmaksymalizować jego korzyści. Zdobądź przepis na sok z kolendry i pietruszki na detoks metali ciężkich.

Wheatgrass: Trawa pszeniczna ma bardzo wysoką zawartość chlorofilu i jest doskonałym pożywieniem, które można dodać do detoksyku metali ciężkich. Jest silnym środkiem detoksykacyjnym, który neutralizuje toksyny, wiąże się z metalami ciężkimi w celu oczyszczenia organizmu z substancji toksycznych przechowywanych w tkankach i organach. Spróbuj samemu uprawiać trawę pszenną w domu.

Chlorella i Spirulina: Te dwie glony stawowe to kompletne superżarcie. Obie zawierają kompletne witaminy, minerały, aminokwasy i kwasy tłuszczowe. Od dawna używane są do chelatowania metali ciężkich, wiążąc się z toksynami do eliminacji. Te pokarmy są idealne, jeśli nie jesz/nie pijesz wystarczająco dużo zieleni. Upewnij się, że kupujesz tylko najwyższej jakości suplementy.

Zielona herbata: Zielona herbata jest bogata w katechiny i polifenole - substancje o doskonałych właściwościach przeciwutleniających. Mogą one wiązać jony metali, zapobiegając w ten sposób i lecząc toksyczność metali ciężkich. Zielona herbata jest szczególnie skuteczna przy zatruciach ołowiem i kadmem.

Liście curry: Toksyczność ołowiu, kadmu, rtęci i arsenu - nazywasz ją. Liście curry leczą je wszystkie. Ma również silne właściwości chroniące serce, antybakteryjne i zabija komórki raka piersi. Wow!

Inne ważne artykuły spożywcze z chelatowania metali ciężkich

Sfermentowana żywność: Żywność sfermentowana to jedne z najlepszych produktów spożywczych, które są w stanie rozbić metale ciężkie i toksyny w organizmie w celu ich wyeliminowania. Dodaj którąkolwiek z tych domowych potraw do swojej diety, aby usunąć z organizmu toksyczne metale ciężkie: kapustę kiszoną, kimchi, kefir.

Czosnek: Poza tym, że jest silnym naturalnym antybiotykiem, czosnek jest świetny w zapobieganiu toksyczności kadmu i rtęci. Badania przeprowadzone na szczurach potwierdziły, że czosnek może zmniejszyć odkładanie się tych metali ciężkich w kościach, wątrobie i nerkach, a tym samym drastycznie zmniejszyć potencjalne szkody, jakie powodują. Najlepszym sposobem na spożycie czosnku na metale ciężkie, jest połknięcie kilku rozdrobnionych surowych ząbków i wypicie po tym kilku szklanek wody. Alternatywą jest dodanie czosnku do potraw w celu dodatkowego oczyszczenia lub przygotowanie tej zupy czosnkowej z 52 ząbkami.

Kurkumina (kurkuma): Jeśli podejrzewasz, że twoje ciało może być narażone na toksyczność metali ciężkich, zaopatrz się w kurkuminę. Ta przyprawa jest nie tylko pyszna, ale także bardzo korzystna dla twojego zdrowia w kwestii zwalczania toksyczności metali ciężkich. Kurkuma redukuje stres oksydacyjny, leczy zatrucia ołowiem i kadmem oraz chroni wątrobę przed uszkodzeniami spowodowanymi metalami. Dowiedz się tutaj, ile kurkumy można zażywać i jak uprawiać kurkumę w domu!

Pokarm bogaty w kwas alfa-liponowy: Kwas alfa-liponowy jest silnym przeciwutleniaczem, który zwiększa produkcję innych przeciwutleniaczy (jak witaminy E i C) w Twoim organizmie i ma znaczące właściwości wiążące metal. Poprzez "chwytanie" metali ciężkich odkładających się w organizmie, kwas alfa-liponowy pomaga organizmowi wydalać je na dobre. Do pokarmów bogatych w tę substancję należą szpinak, brokuły, groszek, pomidory i kiełki brukselki.

Pomidory: Ze wszystkich organów, to wątroba i nerki są tymi, które najbardziej cierpią z powodu ekspozycji na metale ciężkie. Można je wspierać i leczyć, jedząc pomidory! Ten wspaniały owoc zapobiega uszkodzeniom nerek spowodowanym przez ołów, zmniejsza odkładanie się ołowiu i wspomaga eliminację kadmu, ołowiu i rtęci z wątroby. Oh, a także chroni skórę przed wymienionymi metalami.

Ziemia diatomaceous i glina bentonitowa: Metale ciężkie i inne patogeny w organizmie są dodatnio naładowane. W stanie naturalnym glinki są naładowane ujemnie, co pozwala im przyciągać i wiązać się ze sobą, aby mogły być wydalane z organizmu. Gliny nie pozostają w krwiobiegu, dlatego nie powodują żadnej toksyczności.

Podsumowanie

Metale ciężkie to nic innego jak ciche zabójstwa, które stopniowo niszczą organizm, po latach od pierwszej ekspozycji. Ich drogi przybycia różnią się, ich objawy i oznaki różnią się, ich długofalowe skutki również mogą być różne od wielu czynników.

Jedna rzecz pozostaje jednak identyczna dla wszystkich metali, o których dziś rozmawialiśmy: są one zabójcze dla twojego zdrowia.

Na szczęście dla nas wszystkich istnieje wiele naturalnych sposobów zapobiegania i leczenia toksyczności metali ciężkich, nawet we własnym domu. Czosnek, kolendra, kurkuma, zielona herbata, pomidory, liście drzewa curry i żywność bogata w kwas alfa-liponowy - to wszystko są skuteczne środki, aby dać tym brzydkim metalom ciężkim naprawdę trudny czas.

Bądź silny, Natura jest po twojej stronie!

Komentarze (0)