29 lutego 2016 Udostępnij

Cistus incanus - na wirusy i bakterie

​Cistus incantus, który ma też swojsko brzmiącą nazwę „czystek” to roślina uznawana za najlepszy środek niszczący zarówno wirusy, jak i bakterie. Pochodzi z krajów o gorącym klimacie, gdzie gleby obfitują w magnez, rośnie m.in. z Grecji.

Bogactwo zawarte w czystku

Ta roślina zawiera ogromne ilości polifenoli, czyli związków fenolowych działających antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczo, przeciwhistaminowo. Jednym słowem obecność polifenoli sprawia, że czystek wspiera nasz układ immunologiczny.

dla czego warto pić czystek? Czystek to także źródło taniny, cyneolu, limonu i eugenolu.

Istnieje wiele odmian czystka, jednak najbogatszy w drogocenne substancje jest Cistus incantus. Wszystkie części rośliny są zbierane i poddawane suszeniu. Czystka można spożywać w różnych postaciach, jednak najbardziej popularną formą, w której przyjmuje się tę roślinę jest herbatka ziołowa. 

Herbatka z czystka jest czterokrotnie silniejszym przeciwutleniaczem, niż witamina C, czy czerwone wino, jest też trzykrotnie bardziej aktywnym utleniaczem, niż zielona herbata i sok z czarnego bzu. Jako antyoksydant nie ma sobie równej konkurencji.

Badania nad Cistus incantus

Fenomenalne właściwości tej rośliny zostały potwierdzone przez badaczy.

lecznicze działanie czystka

W 1999 r. badacze z Instytutu Freidrich – Loeffler w Tubingen poddali obserwacji próbki zawierające od 100 tys. do 400 tys. wirusów, które są wydzielane przez człowieka podczas kichania. Próbki zawierające czystek odznaczały się znacznie mniejszą ilością wirusów, niż próbki nie poddawane działaniu rośliny.

Profesor Stefan Ludwig z Uniwersytetu Munster, przeprowadził dokładniejsze badania w 2005 r. Wynika z nich, że już po upływie doby, ilość wirusów zmniejszyła się stokrotnie.

W tym samym roku, niemieckie media upowszechniły materiał, z którego wynika, że polifenole zawarte w czystku otaczają komórki organizmu, uniemożliwiając przedostanie się wirusów do wewnątrz.

Uniwersytet w Lipsku prowadzi badania nad zbawiennym wpływem rośliny na organizm zaatakowany boleriozą. Specyficzna kombinacja substancji zawartych w czystku powoduje, że jest on niezwykle skuteczny w walce zarówno z wirusami, jak i bakteriami. Czystek radzi sobie z bakteriami 15 razy lepiej, niż inne preparaty.

Osoby cierpiące na boleriozę przyznają, że odkąd piją herbatę z czystka, ich stan zdrowia poprawia się. Jest to spowodowane niezwykłymi właściwościami tej rośliny. Bolerioza jest wywoływana przez spiralne bakterie wprowadzane do organizmu przez kleszcze. Substancje zawarte w czystku sprawiają, że bakterie ulegają zlepieniu i w konsekwencji, unieszkodliwieniu.

Co należy wiedzieć o czystku

W 1999 r., ta roślina została okrzyknięta rośliną roku, jednak jako roślina lecznicza, czystek był znany już 2,5 tys. lat temu.

Czystek jest największym źródłem polifenoli spośród wszystkich roślin w Europie. To wspaniałe antidotum na obecność szkodliwych bakterii, wirusów, grzybów. Jest doskonałym, naturalnym środkiem stosowanym przeciwko grypie. To również broń używana w walce z innego typu wirusami, m.in. wirusem ptasiej grypy. Czystek skutecznie wspiera leczenie boleriozy i nowotworów.

Ta roślina wpływa odtruwająco na cały organizm i opóźnia procesy starzenia. Jej kolejną zaletą jest to, że nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Bezpiecznie mogą ją spożywać kobiety w ciąży, matki karmiące piersią oraz dzieci.

Wpływ czystka na nasze zdrowie

działanie lecznicze czystka ​Czystek działa stabilizująco na układ krążenia oraz zwiększa gęstość kości. Wzmacnia system odpornościowy oraz wpływa korzystnie na stan flory bakteryjnej. Czystek jest doskonałym antidotum na zatrucia organizmu metalami ciężkimi.

Jego antybakteryjne działanie świetnie sprawdza się przy zapaleniu migdałków, zapaleniu dziąseł oraz chorobach przyzębia.

Ta roślina jest stosowana także jako środek wspomagający organizm przy chorobach nowotworowych.

Czystek niszczy wirusa świńskiej grypy. Komórki, które uległy infekcji tym wirusem, już po 9 – 24 godzinach działania rośliny, ulegały ozdrowieniu w 99%.

Roślina chroni komórki przed infekcjami, otaczając je białkiem powierzchniowym. To działanie daje prawie 100% pewność, że komórka nie zostanie zainfekowana.

Jako środek wirusobójczy i bakteriobójczy wyróżnia się tym, że nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.

 

Komentarze (0)