7 marca 2022 Udostępnij

Smoothies mogą być także na obiad

Smoothies są często kojarzone z takimi porami dnia, jak śniadanie lub przekąska, ponieważ zapewniają dodatkowy zastrzyk energii na cały dzień. W nocy jedzenie jest trawione w nieco inny sposób. Podczas snu nasz organizm wykonuje minimalną ilość czynności, więc nie spala kalorii. Dlatego bardziej wskazane jest spożywanie lekkich i niskokalorycznych kolacji. I właśnie tutaj smoothie może być ważnym partnerem i elementem Twoich kolacji.

Czy kiedykolwiek myślałeś o włączeniu ich jako ostatniego posiłku w ciągu dnia, same lub z czymś innym?

Jeśli nadal się nad tym zastanawiasz, oto kilka powodów, które sprawią, że zmienisz zdanie i wybierzesz smoothie na kolację.

  • Są lżejsze niż całe owoce lub warzywa.

Dzięki smoothies możesz zjeść owoce lub warzywa na kolację w prostszy, a przede wszystkim lżejszy sposób. Nie musisz obierać owoców ani gotować warzyw, wystarczy, że je zmiksujesz, a Twój obiad będzie gotowy do spożycia z tymi samymi właściwościami.

  • Oszczędzasz mnóstwo czasu.

Nie zawsze masz ochotę na przygotowanie obiadu, wracasz do domu zmęczony i ostatnią rzeczą, na jaką masz ochotę, jest marnowanie czasu w kuchni. Smoothies dają Ci możliwość zjedzenia zdrowego obiadu w czasie tak krótkim, jak czas potrzebny na zmiksowanie składników.

  • Wiele dostępnych kombinacji.

Kombinacje owoców, które możesz przygotować na kolację, pozwalają łączyć owoce i warzywa, ale mogą też iść w parze z innymi produktami spożywczymi, takimi jak chleb pełnoziarnisty, placki owsiane, nasiona, orzechy lub przekąski, które możesz dodać do swojego smoothie, np. zdrowe tłuszcze. Można je nawet nieco osłodzić, dodając odrobinę czystego kakao lub wanilii.

  • Nocne smoothie często mają działanie odtruwające, zwłaszcza jeśli przygotujesz je z takich składników, jak brokuły czy kiwi, które dostarczą Ci również dużej dawki witaminy C, niezbędnej do ochrony przed zagrożeniami zewnętrznymi.

Brokuły to niskokaloryczne warzywo, które również napełni Cię, dzięki czemu nie będziesz kłaść się spać głodny. Innymi zdrowymi składnikami zielonego smoothie mogą być szpinak, rukola, roszponka lub jarmuż.

Jeśli chcesz dołączyć do trendu spożywania smoothie na kolację, pamiętaj o zawartości cukru w owocach, które wybierasz. Najlepiej wybierać owoce o mniejszej zawartości cukrów, takie jak ananas, arbuz, melon, papaja, jabłko czy gruszka, ponieważ w nocy nie zdążymy ich spalić.

Włączenie smoothie do kolacji jest zdrowym, szybkim i prostym rozwiązaniem, które pozwoli Ci cieszyć się wszystkimi korzyściami płynącymi z owoców i warzyw bez tracenia czasu i zastanawiania się pod koniec dnia. Ponadto są to lekkie posiłki, które nie przeszkodzą Ci w dobrym odpoczynku w nocy i sprawią, że następnego dnia obudzisz się wypoczęty i gotowy do działania.

Czy przestawisz się na smoothie na kolację?

Komentarze (0)