20 października 2021 Udostępnij

6 naturalnych domowych sposobów na złagodzenie i leczenie bolesnych wrzodów żołądka

Te domowe środki zaradcze na wrzody canker mogą pomóc Ci szybko pozbyć się wrzodów canker. Ludzie często mylą canker sores i cold sores i nie są to te same rzeczy.

Zimne odleżyny są spowodowane przez wirusa, i jest gromadzenie wypełnionych ropą małych pęcherzyków, które zazwyczaj występują na zewnątrz jamy ustnej wokół warg. Zimne odleżyny są czasami nazywane pęcherzami gorączkowymi. Są one wywoływane przez wirus Herpes Simplex 1.

Odleżyny są bolesne jak odleżyny, ale występują wewnątrz policzków, na tylnej stronie podniebienia, na języku lub na dziąsłach. Owrzodzenia są zazwyczaj małe i białe. Są szarawe, z czerwonym pierścieniem wokół nich.

Objawy owrzodzenia jamy ustnej

Zazwyczaj zanim pojawi się pełnowymiarowa owrzodzenie, możesz odczuwać mrowienie i ból przy poruszaniu ustami. Może pojawić się tylko jeden lub dwa owrzodzenia, a czasami, w cięższych przypadkach, może pojawić się ich skupisko.

Po rozrośnięciu się owrzodzenia możesz odczuwać silny ból, który sprawia, że żucie, mówienie, a nawet uśmiechanie się jest bardzo niewygodne. W bardzo ciężkich przypadkach może dojść do zakażenia i gorączki z powodu infekcji.

Domowe sposoby leczenia owrzodzeń

Istnieje kilka różnych domowych sposobów leczenia owrzodzeń, które mogą pomóc w skróceniu czasu zmagania się z tą bolesną dolegliwością. Te domowe sposoby pomogą leczyć i zapobiegać powstawaniu owrzodzeń:

  • Płukanka z wody z solą: Rozpuść 1 łyżeczkę soli morskiej w bardzo ciepłej wodzie i dokładnie wypłucz usta. Rób to 3 lub 4 razy dziennie. Słona woda ma dwojakie działanie. Jest łagodnym środkiem przeciwbólowym, a także działa jako roztwór oczyszczający i antybakteryjny. Taka praktyka zapewni, że wrzód nie ulegnie zakażeniu.
  • Płukanka z sody oczyszczonej: Rozpuść 1 łyżeczkę sody oczyszczonej w bardzo ciepłej wodzie. Ma to podobne działanie, jakie ma słona woda, minus zbyt słony smak.
  • Mleko magnezji: Można płukać z mlekiem magnezji lub po prostu dab go na. To uspokoi ból i pomoże go wyleczyć. Mleko magnezji ma niezbędne składniki odżywcze, które są kluczowe w leczeniu bólu raka.
  • Zastosuj lód: Użyj lodu na canker sore, aby zmniejszyć stan zapalny i zdrętwiały obszar, aby zmniejszyć ból. Jeśli nie masz dużej kostki lodu w ustach, możesz pozwolić, aby rozdrobniony lód rozpuścił się w ustach.
  • Dostosuj swoją dietę: Podczas gdy masz do czynienia z canker sore chcesz wyciąć kwaśne pokarmy i napoje. Unikaj pokarmów cytrusowych, pikantnych i na bazie octu, ponieważ będą one tylko podrażniać i dodatkowo zaogniać ranę nowotworową. Dbaj o zdrowie jamy ustnej: Odleżynom można zapobiec poświęcając czas na właściwą pielęgnację jamy ustnej. Zbilansowana dieta może również zapobiegać powstawaniu owrzodzeń. Stres może w rzeczywistości wywoływać owrzodzenia, więc jeśli zauważysz, że owrzodzenia i stres idą w parze, podejmij kroki w celu zmniejszenia stresu w swoim życiu. Jeśli nosisz aparat ortodontyczny lub masz aparaty ortodontyczne, zadbaj o ochronę jamy ustnej przed skaleczeniami i otarciami.

Pamiętaj o tym, że

Owrzodzenia mogą być nawracające, ale nie muszą. Innymi słowy, tylko dlatego, że miałeś już epizod, nie oznacza to, że kiedykolwiek dostaniesz go ponownie. W przeciwieństwie do przeziębienia, które ciągle powraca, odleżyny nie nawracają. Jeśli zauważysz, że nie ma nic, że robisz, które mogą być związane z canker sore przerwy można po prostu dostosować swoje zachowanie tak, że nigdy nie mają do czynienia z nim ponownie.

Na plus rzeczy canker sores nie są na zawsze. Trwają one tylko około tygodnia, ale jeśli spróbujesz tych domowych sposobów na odleżyny, więc można uzyskać ulgę, że trzeba.

Dowiedz się więcej na: http://wyciskarkiranking.pl

Komentarze (0)