13 grudnia 2021 Udostępnij

8 strategii bez leków, które łagodzą niepokój i zmniejszają stres

 

W pewnym momencie każdy musi sobie poradzić z jakimś stresem lub niepokojem. Jeśli jednak masz z tym do czynienia regularnie, to powinieneś poszukać sposobów na ograniczenie stresu lub niepokoju.

Jeśli chcesz uniknąć stosowania leków, to spójrz na te sześć naturalnych sposobów na złagodzenie niepokoju i zmniejszenie poziomu stresu.

 

1. Regularnie ćwicz

Pierwsza wskazówka, w jaki sposób pozbyć się lęku i stresu jest wykonanie trochę ćwiczeń. Uzyskanie krwi pompowania może pomóc promować uwalnianie endorfin, które pomagają złagodzić niektóre z Twojego stresu lub niepokoju.

Nie musisz wykonywać forsownych ćwiczeń. Spróbuj pójść na spacer, przynajmniej na 10-15 minut dziennie. Jest to dobra praktyka, która pomoże Ci uspokoić umysł i pozwoli Ci uwolnić się od stresu.

 

2. Spróbuj technik oddechowych i relaksacyjnych

Branie głębokiego oddechu i pełnego wydechu to kolejne dobre ćwiczenie, które możesz wykonać. Podczas spaceru, w parku, poświęć kilka chwil, aby to zrobić.

Dobre ćwiczenie polegające na głębokim oddychaniu pomaga wpuścić więcej tlenu do płuc i do mózgu, co uspokaja i relaksuje. Niewiele osób to praktykuje, ale kiedy to zrobią, zdadzą sobie sprawę, jak korzystne jest słyszeć własny oddech i czuć się zrelaksowanym.

 

3. Ogranicz swój czas na mediach społecznościowych

Ogranicz ilość czasu, który spędzasz przeglądając media społecznościowe, takie jak Facebook. Badania wykazały, że spędzanie czasu na portalach społecznościowych może zwiększyć Twój niepokój lub depresję. Kiedy już czujesz się przygnębiony, łatwo jest zacząć porównywać swoje życie z przyjaciółmi i rodziną.

 

4. Ogranicz kofeinę

Kofeina może być korzystne dla zapewnienia trochę stymulant, ale spożywanie zbyt wiele może cofnąć się i zwiększyć swój niepokój. Kofeina stymuluje część mózgu, która jest odpowiedzialna za reakcję ucieczki lub walki. Może również zakłócać pracę nadnerczy, a w konsekwencji zaburzać rytm snu.

Jeśli regularnie pijesz kawę, postaraj się ograniczyć jej spożycie i unikaj jej po lunchu.

 

5. Rób przerwy od stresujących zajęć

Jeśli masz do czynienia z działalnością stresującą, daj sobie małe przerwy. Wstań i pospaceruj przez kilka minut. Wyjdź na zewnątrz i pooddychaj świeżym powietrzem lub napij się wody. Niektórzy ludzie uważają, że wykonanie kilku prostych ćwiczeń rozciągających może na chwilę złagodzić stres.

 

6. Spróbuj ustalić przyczynę swojego stresu

Spróbuj dotrzeć do źródła swojego stresu lub niepokoju. Jeśli uda ci się ustalić, co jest przyczyną twojego stresu lub niepokoju, możesz podjąć kroki, aby uniknąć czynników wywołujących stres lub zająć się nimi.

Pewien klient powiedział mi, że czuje się zestresowany podczas lotu samolotem z powodu hałasu i zapachu paliwa, który go mdli. Jeśli chodzi o hałas, poleciłem mu wkładki do uszu i probiotyki, aby pomóc mu tolerować zapach, który nie powodowałby mdłości.

 

KUP SUPLEMENT PROBIOTYKÓW:

 

7. Spróbuj się wyspać

Często, ciężka praca powoduje stres i ostatnią rzeczą w twoim umyśle może być sen. Ale, wierzcie lub nie, sen jest naprawdę to, czego potrzebujesz najbardziej, gdy jesteś zestresowany. Twój mózg potrzebuje odpoczynku, aby odświeżyć się po długim dniu. Bez odpowiedniej ilości snu, twój mózg będzie miał problemy z radzeniem sobie ze stresującymi sytuacjami lub radzeniem sobie z niepokojem.

Ważne jest, aby pamiętać, że każdy przechodzi przez stresujące sytuacje od czasu do czasu. Lęk jest również bardzo powszechnym problemem. Nie jesteś sam w tych sytuacjach i masz siłę, aby przezwyciężyć stres lub niepokój.

 

8. Suplement Omega 3

Niektóre osoby po prostu trudno jest się zrelaksować. Jest poczucie niepokoju w każdym innym środowisku lub sytuacji. Biorąc Omega 3 suplement może być pomocne, aby pomóc uspokoić niepokój, poprawić nastrój i zdolność do radzenia sobie ze stresem na rękę.

 

Komentarze (0)