13 grudnia 2021 Udostępnij

10 nawyków, które pogarszają problemy z tarczycą

 

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że możemy działać jak nasz własny najgorszy wróg. Nabywamy nawyków, które mogą powodować u nas problemy zdrowotne.

Czasami przyjmujemy nawyki, ponieważ uważamy, że są one dla nas dobre i w niektórych przypadkach mogą to być właściwe nawyki. Ale kiedy masz niedoczynność tarczycy, trzeba zmienić wszystkie te stare nawyki i zastąpić je nowymi i lepszymi nawykami, które są przeznaczone do uzyskania tarczycy pod kontrolą.

Sprawdź, czy robisz któreś z nich i nie zdajesz sobie sprawy, że sabotują one zdrowie Twojej tarczycy.

Oto 10 nawyków, które mogą być przyczyną niedoczynności tarczycy, a jeśli już masz problem z tarczycą, to może się pogorszyć.

  1. Dieta niskotłuszczowa. Podczas gdy dieta niskotłuszczowa jest świetna do utraty wagi, mamy tendencję do przesady i co się dzieje, nie jesteśmy coraz odżywczy tłuszcz, który potrzebujemy. Jeśli zauważysz, że twoje skupienie jest wyłączony często lub że masz niski zakres uwagi i były na diecie niskotłuszczowej, może nie być coraz wystarczająco dużo tłuszczu do karmienia mózgu. Przestań! Jedzenie ciężkiej diety sojowej. Soja jest świetna w ograniczeniach. Jeśli jesz dietę, która jest zbyt wysoka w soi, odmawiasz swojemu organizmowi zdolności do wchłaniania jodu. Soja blokuje wchłanianie jodu przez Twój organizm. Niefermentowana soja może również prowadzić do zespołu nieszczelnego jelita. Czy słuchasz? Wiele razy nasze ciało wysyła nam sygnały, że nasz system jest wyłączony, powodując, że czujemy się zmęczeni. Większość z nas po prostu przełamuje te uczucia i przypisuje je lenistwu, ponieważ nauczono nas, że trzeba przeć do przodu. Kiedy jesteś zmęczony, zwróć uwagę, nie przeforsowuj się. Zrób sobie drzemkę! To jest podobne do #3. Czy masz wystarczająco dużo snu? Jest coś o naszym społeczeństwie, które po prostu trzyma w wysokim poważaniu pomysł, że mniej znaczy więcej, jeśli chodzi o sen, ale możesz być przyczyną własnej niedoczynności tarczycy, nie śpiąc wystarczająco dużo. Osoba na tak! Trudno jest powiedzieć "nie" wszystkim zaproszeniom i spotkaniom, ale przesadzanie w dziale zobowiązań jest po prostu stresujące dla organizmu i może obciążyć twój system. Dietetyczny nawyk sodowy. Jeśli pijesz dietetyczną sodę, po prostu przestań. To jest załadowany z toksycznego cukru i sztucznych substancji chemicznych. Diet soda nie oznacza, że nie ma cukru, to po prostu, że ma sztuczne słodziki, które są naprawdę gorsze niż regularne cukru. Rzuć to! Picie napojów dla dorosłych. Alkohol, nawet w niewielkich ilościach, może spowodować wiele problemów z poziomem cukru we krwi. Jest to nawyk, który powinieneś natychmiast zerwać. Picie napojów z kofeiną. Kofeina może namieszać w całym systemie nadnerczy. Wszyscy sięgamy po tę filiżankę kawy rano lub tę miłą, gorącą filiżankę herbaty. Chociaż świeżo parzona kawa może być bogata w antyoksydanty, osoby z problemami tarczycy powinny jej całkowicie unikać. Olej roślinny. Jeśli częścią twoich codziennych nawyków jest smarowanie się margaryną zamiast masłem i używanie oleju roślinnego podczas gotowania, przyczyniasz się do pogorszenia stanu swojego systemu nadnerczy. Gluten. Problem z tarczycą zazwyczaj oznacza problem z glutenem, jak również. Nikt nie jest całkiem pewien, jak są one konkretnie połączone, ale jest związek. Nietolerancja glutenu nie może być naprawdę przetestowane dla. Po prostu zrezygnuj z glutenu na 30 dni i zobacz jak to działa dla Ciebie. Jeśli po 30 dniach poczujesz się lepiej, to wiesz, że gluten przyczynia się do Twoich problemów.

Niedoczynność tarczycy może powodować tak wiele problemów w życiu, od problemów zdrowotnych do problemów z relacjami (ponieważ jesteś zbyt zmęczony, aby radzić sobie z ludźmi). Podjęcie prostych kroków w celu dostosowania diety i stylu życia może łatwo poprawić jakość życia, podczas gdy dostaniesz swoją tarczycę z powrotem na torze.

 

 

Komentarze (0)