13 grudnia 2021 Udostępnij

5 naturalnych środków, które znacznie zmniejszą nieestetyczne rozstępy

 

Jedną z radości płynących z bycia człowiekiem jest fakt, że ciągle się zmieniamy. Jednak niektóre zmiany w ciele są znacznie mniej mile widziane niż inne. Rozstępy, które dotykają większość kobiet w pewnym momencie ich życia, są całkowicie naturalne.

Rozstępy mogą powodować zakłopotanie, powodować dyskomfort związany z własnym wyglądem i niszczyć poczucie własnej wartości. Zamiast spędzać resztę życia na próbach ukrycia rozstępów, skorzystaj z tych naturalnych środków, aby je naturalnie zniwelować.

Przyczyny powstawania rozstępów

Rozstępy pojawiają się, gdy gwałtownie przybierasz lub tracisz na wadze. U nastolatków rozstępy mogą pojawić się w okresie dojrzewania, szczególnie gdy rosną i przybierają na wadze lub doświadczają poważnych zmian w kształcie ciała. Skóra nie jest w stanie nadążyć za zmianami, które musi rozciągnąć, aby dostosować się do wzrostu, dlatego też nazywane są one "rozstępami".

Kolejną częstą przyczyną powstawania rozstępów jest ciąża. Podczas gdy obszar brzucha jest najbardziej prawdopodobne, aby być dotknięte, kobiety mogą również uzyskać rozstępy na biodrach, udach, tyłek i klatki piersiowej, gdy zyskują znaczną ilość wagi w bardzo krótkim czasie.

 

Naturalne sposoby na pozbycie się rozstępów

Na szczęście Twoja skóra jest bardzo odporna. Podejmując odpowiednie kroki w celu zlikwidowania rozstępów, możesz znów cieszyć się gładką, równomiernie napiętą skórą. Wypróbuj jeden lub więcej z tych środków, aby zacząć. Może to potrwać kilka tygodni przy codziennym stosowaniu (rozstępy są bardzo uparte!), ale na pewno Ci się uda!

 

1. Aloe Vera

Aloe vera jest bardzo odżywczy dla skóry, co czyni go naturalnym wyborem na rozstępy. Zapewnia skórze środowisko lecznicze, którego potrzebuje do naprawy i wymiany uszkodzonych komórek.

Żel z rośliny aloesu jest najpotężniejszą częścią rośliny. Używanie żelu z rośliny, zamiast żelu kupionego w sklepie, może poprawić Twoje wyniki. Wszystko, co musisz zrobić, to przeciąć środek liści aloesu i wydobyć żel.

Ogrzej żel lekko w dłoniach i wmasuj go w dotknięty obszar. Powtarzaj codziennie, aż osiągniesz pożądany rezultat.

 

2. Masło kakaowe

Jest to zdecydowanie jeden z najbardziej zaufanych środków domu dla rozstępów. Chociaż działa lepiej jako środek zapobiegawczy, badania wskazują, że jest dość skuteczny w zaniku rozstępów. Masuj masło kakaowe na swoje rozstępy codziennie, aż zobaczysz wyniki.

 

3. Oliwa z oliwek

Dzięki swoim antyoksydantom i witaminom, oliwa z oliwek była używana do zapobiegania i leczenia rozstępów przez wiele lat. Aby pomóc skórze lepiej wchłonąć olej, podgrzej lekko oliwę z oliwek przed nacieraniem jej na skórę. Musi być ona ciepła, aby była przydatna w leczeniu rozstępów.

4. Ziemniak lub słodki ziemniak

Składniki odżywcze znajdujące się w ziemniakach sprawiają, że są one doskonałym pokarmem dla zdrowia i wyglądu skóry. Możesz przeciąć ziemniaka na dwie części i pocierać wnętrze ziemniaka na rozstępy. Możesz również użyć słodkiego ziemniaka w ten sam sposób, ponieważ są one doskonałym źródłem kwasu retinowego. Ten składnik odżywczy jest świetny do leczenia rozstępów.

 

5. Alfalfa

Aminokwasy, które znajdują się w liściach lucerny, wspierają skórę, gdy ta odbudowuje się i goi. Po prostu zmiel liście lucerny lub przepuść je przez robot kuchenny, aby stworzyć pastę, którą możesz wmasować w swoje rozstępy.

 

Komentarze (0)