9 sierpnia 2021 Udostępnij

Jak jeść nasiona papai, aby zabić pasożyty, odtruć wątrobę i nerki

Pochodząc z tropikalnego kraju, dorastałem jedząc mnóstwo papai.

Zawsze wyrzucałem nasiona, kiedy kroiłem papaję, dopóki nie nauczyłem się, jak jeść nasiona papai. A korzyści zdrowotne są imponujące.

Nasiona papai są chrupiące i mają silny smak, który jest skrzyżowaniem gorczycy i łagodnych ziaren pieprzu.

Owoc papai jest pokarmem przeciwzapalnym, który jest bogaty w liczne korzyści zdrowotne, takie jak zapobieganie nowotworom, zmniejszanie zachorowalności na choroby serca, obniżanie poziomu cukru we krwi, poprawa zdrowia układu pokarmowego, gojenie się ran i wiele innych! Przeczytaj więcej o owocu papai i jego zwalczających raka liściach.

Jeśli jesteś podobny do mnie, najprawdopodobniej wyrzucasz również nasiona - ale nie więcej, gdybyś wiedział, jakie niesamowite korzyści zdrowotne one zapewniają.

Nasiona papai zabijają ludzkie pasożyty jelitowe

Udowodniono, że papaja i jej nasiona mają aktywność przeciwrobaczycową i przeciwjelitową. "Helminty" i "ameby" to szkodliwe mikroorganizmy, które znajdują się w ludzkich jelitach.

W niektórych sytuacjach mogą one powodować choroby i infekcje u ludzi. Nieleczone infekcje mogą prowadzić do niebezpiecznych konsekwencji.

Te szkodliwe mikroorganizmy wdzierają się w ściany jelit i powodują wrzody, krwawienie, zwiększoną produkcję śluzu i ciężką biegunkę.

Korzyści z nasion papai i miodu

papaya

W badaniu 60 nigeryjskich dzieci z mikroskopowymi dowodami pasożytów jelitowych otrzymało 20ml (około 4 łyżeczki) nasion papai i miodu lub tylko sam miód (placebo), w dwóch randomizowanych grupach terapeutycznych.

7 dni później przeprowadzono powtórne badania mikroskopowe na obecność pasożytów jelitowych i stwierdzono, że osoby, którym podano nasiona papai i miód zostały oczyszczone z pasożytów. Bez znaczących skutków ubocznych.

Korzyści zdrowotne płynące z nasion papai

Poprawa zdrowia układu trawiennego

Owoc papai jest jednym z najskuteczniejszych pokarmów wspomagających leczenie układu pokarmowego.

Jego nasiona zawierają silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwpasożytnicze, co czyni je potężne w usuwaniu szkodliwych mikroorganizmów w przewodzie pokarmowym dla zdrowego układu trawiennego.

Ze względu na swoje silne działanie anty-patogenne, jedzenie łyżki stołowej nasion papai może pomóc zatrzymać zatrucie pokarmowe poprzez zabicie bakterii, które powodują problem.

Zapobieganie nowotworom

Nasiona papai zawierają fenole i flawonoidy - silne związki, które mają wysoką aktywność przeciwutleniającą, opóźniającą wzrost komórek nowotworowych. Fitoskładnik odżywczy izotiocyjanian może zapobiegać nowotworom okrężnicy, płuc, piersi i prostaty.

Detoksykuje wątrobę

Tradycyjna medycyna chińska od wieków wykorzystuje nasiona papai do poprawy funkcji życiowych wątroby poprzez skuteczne usuwanie szkodliwych toksyn.

Stwierdzono, że jest to nawet korzystne dla osób cierpiących na stłuszczenie wątroby (marskość wątroby).

Spożywanie jednej lub dwóch łyżeczek nasion papai każdego dnia ma być skuteczne w detoksykacji wątroby. Oczywiście, zmiana diety i stylu życia (zaprzestanie picia) są również kluczowe, aby zobaczyć jakąkolwiek poprawę w ogóle.

Detoksykacja nerek

Nasiona papai mają silne wartości lecznicze, które są bardzo korzystne dla detoksykacji nerek. Właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne nasion chronią nerki przed stanami zapalnymi wywołanymi przez toksyny.

Zmniejszają stan zapalny w chorobach zapalnych

Podobnie jak w przypadku owocu papai, jej nasiona posiadają silne właściwości przeciwzapalne, które zwalczają stany zapalne w organizmie, takie jak artretyzm, bóle stawów, podagra i astma.

Dwa bardzo ważne enzymy zawarte w nasionach papai - papaina i chymopapaina - są kluczem do zmniejszenia stanu zapalnego związanego z tymi schorzeniami.

Obniżenie wysokiego ciśnienia krwi

Badania na szczurach laboratoryjnych wykazują obiecującą poprawę zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Karpaina - związek występujący w całej papai, w tym w liściach i nasionach - okazała się skuteczna w obniżaniu skurczowego, rozkurczowego i średniego ciśnienia tętniczego krwi.

Nasiona papai skutki uboczne

Nasiona papai jako naturalny środek antykoncepcyjny

Od wieków kultura indyjska spożywa nasiona papai jako formę naturalnego środka antykoncepcyjnego.

Natura zaprojektowała je w taki sposób, że mogą być przyjmowane codziennie bez skutków ubocznych. A co najlepsze, sterylność jest odwracalna. Płodność może powrócić do normy po zaprzestaniu przyjmowania nasion.

Jeśli planujesz zajście w ciążę, unikaj spożywania nasion papai.

Tak więc, w zależności od tego, jak na to spojrzeć, te "skutki uboczne" mogą wpływać na niektórych ludzi, a jednocześnie mogą być korzyścią dla innych.

Nasiona papai a męska płodność

Badania na szczurach wykazały niską produkcję spermy po podawaniu nasion papai przez kontrolowany czas.

Wyniki wykazały, że doustne podawanie ekstraktu z nasion papai uniemożliwiło zapłodnienie komórki jajowej, zmniejszyło liczbę komórek spermy, degenerację komórek spermy i wywołało zmiany w komórkach jądra.

Obserwacje te doprowadziły do wniosku, że ekstrakt z nasion papai może wywoływać odwracalną męską niepłodność, a zatem może być wykorzystany do opracowania farmaceutycznego środka antykoncepcyjnego dla mężczyzn.

Nasiona papai a płodność żeńska

Inne dochodzenie przeprowadzono w celu zbadania wpływu nasion papai na samice szczurów.

Ciężarnym samicom szczurów podawano doustnie dawki 100 i 800 mg/kg masy ciała raz dziennie w dniach od 1 do 10 po zapłodnieniu.

U samic szczurów, którym podano wysoką dawkę 800 mg/kg masy ciała, wystąpiło zauważalne krwawienie z pochwy, a płody były zahamowane, ale nie miały deformacji zewnętrznych.

Wyniki stwierdzono, że niska dawka ekstraktu z nasion papai nie wpływa negatywnie na rozwój prenatalny, ale wysokie dawki papai może zaszkodzić płodu i spowodować aborcję.

Jak jeść nasiona papai

Istnieją różne sposoby jedzenia nasion papai. Ja nabieram łyżkę stołową nasion bezpośrednio z przekrojonego owocu i jem je razem z owocami. W tej kombinacji smakują wyśmienicie.

Mielone nasiona papai

Moglibyście utłuc całą partię nasion z owocu, za pomocą moździerza i tłuczka i trzymać je w małym słoiku w lodówce nie dłużej niż tydzień. Jeśli zamierzasz zachować je na dłużej, przechowuj je w zamrażarce i rozmrażaj przed użyciem.

Suszone nasiona papai

Możesz je również wysuszyć na słońcu lub za pomocą dehydratora. Po wysuszeniu, wbij je lub użyj robota kuchennego, aby zmielić je do postaci proszku, który możesz wykorzystać w swoich potrawach. Posyp nimi sałatkę, zupę lub owsiankę.

Nasiona papai w sokach lub smoothies

Dodaj jedną lub dwie łyżeczki nasion papai do sokowirówki lub blendera podczas przygotowywania codziennego soku. Zostaną one zmiażdżone i mogą być żute podczas delektowania się sokiem lub smoothie.

Ile nasion papai należy spożywać

Nasiona papai są bardzo silne w swoich właściwościach antybakteryjnych. Zacznij od jedzenia nie więcej niż jednej łyżeczki dziennie, czy to na surowo i bezpośrednio z owocu, czy też dodając je do potraw.

Jeśli jesteś w stanie to żołądek, a nie planowanie rodziny (patrz potencjalne skutki uboczne powyżej), można jeść do dwóch łyżeczek dziennie bez żadnych negatywnych skutków. Dodaj odrobinę surowego miodu według uznania.

W badaniach nad zabijaniem pasożytów u nigeryjskich dzieci stosowano 20 ml (4 łyżeczki) dziennie bez znaczących skutków ubocznych. Jeśli bierzesz nasiona papai w tym celu, weź nie więcej niż 7 do 10 dni, w zależności od wielkości ciała.

Jak w przypadku wszystkich dobrych rzeczy, mogą one powodować reakcję, gdy są przyjmowane w dużych ilościach.

Sprawdź niesamowite korzyści zdrowotne płynące z owoców papai i ich liści też na: http://wyciskarkiranking.pl

Komentarze (0)