20 października 2021 Udostępnij

5 podstawowych kroków do naturalnego wyleczenia się ze zmęczenia nadnerczy

Ostatnia aktualizacja 20 listopada 2017 r.

Jeśli zauważysz, że jesteś chronicznie zmęczony bez powodu, i/lub masz utratę zainteresowania życiem, czujesz się łatwo pobudzony, to być może cierpisz na zmęczenie nadnerczy. Jest to rodzaj zmęczenia, który jest wynikiem ograniczonej funkcji nadnerczy. Niezależnie od tego, co mówi Ci lekarz, możesz wyleczyć się ze zmęczenia nadnerczy.

Nadnercza znajdują się na szczycie każdej nerki. Głównym zadaniem nadnerczy jest umożliwienie organizmowi radzenia sobie z wszelkimi rodzajami stresu. Mobilizują one hormony do znoszenia fizycznych lub emocjonalnych wyzwań i deprywacji, gromadząc rezerwy fizyczne, gdy są one dostępne.

Nadmierne obciążenie nadnerczy długotrwałym stresem psychicznym, fizycznym i emocjonalnym powoduje stan znany jako zmęczenie nadnerczy, które prowadzi do różnych fizycznych i psychologicznych problemów zdrowotnych.

Poza uczuciem ciągłego zmęczenia, możesz mieć trudności z porannym wstawaniem, a może regularnie odczuwać stres. Inne objawy obejmują:

    Ból ciała i stawów Pożądanie soli lub słonych potraw Mgłę mózgową i słabe funkcje poznawcze Nasilające się PMS i wahania nastroju Przerwany sen Depresja i uczucie łatwego pobudzenia Zmniejszony popęd płciowy Zmniejszona zdolność do radzenia sobie ze stresem Dłuższy czas powrotu do zdrowia po chorobie, kontuzji lub urazie

W miarę wypalania się nadnerczy możesz odczuwać skutki zmęczenia nadnerczy. Skorzystaj z poniższych metod, aby odzyskać siły po zmęczeniu nadnerczy i odmłodzić swoje ciało.

5 podstawowych kroków do naturalnego wyleczenia się ze zmęczenia nadnerczy

1. Chroń swoją florę jelitową

Twoja flora jelitowa to mikrobiom, który reaguje na stres. Ograniczając spożycie cukru, alkoholu i kofeiny, możesz zwiększyć zdolność organizmu do wytwarzania korzystnej flory jelitowej.

Spożywanie sfermentowanej żywności jest doskonałym sposobem na odbudowanie zdrowia jelit. Włącz te probiotyki-zdrowe pokarmy do swojej diety codziennie, aby pomóc zmniejszyć objawy zmęczenia nadnerczy: Kefir, kimchi, kombucha, kapusta kiszona, miso, jogurt, tempeh, ocet jabłkowy z cydru i pikle.

2. Uspokój swój system nerwowy

Znajdź czas w ciągu dnia na relaks, praktykuj dbałość o siebie. Pomoże ci to uniknąć nadmiernej stymulacji układu nerwowego.

Bierze miarowe przerwy, jeżeli ty wydajesz dużo czas wykonujący siedzącą i repetytywną funkcję, siedzenie przy komputerem, lub obsługujący kasę. Jeśli możesz, połóż się poziomo, ponieważ jest to bardziej regenerujące niż siedzenie.

Postaraj się ograniczyć ilość czasu spędzanego z urządzeniami elektronicznymi. Stała stymulacja cyfrowa może wpływać na Twój system nerwowy. Usuń wszystkie urządzenia elektroniczne z sypialni na dwie godziny przed snem. Włącz słabe światło w pokoju, aby przygotować organizm do snu. Poczytaj książkę, wykonaj automasaż lub medytację, aby ułatwić sobie zasypianie. Niektóre ćwiczenia rozciągające mogą również pomóc w wywołaniu snu.

Zrób to punkt spać przed 10.30 PM jak to jest najlepszy czas dla ciała, aby zrobić jego pracy regeneracji zgodnie z rytmem okołodobowym.

3. Bądź świadomy tego, co jesz

Bądź świadomy tego, co jesz. Jedząc zrównoważone i wysokiej jakości pożywienie stajesz się sobą.

Świadomie zacznij dodawać do swojej diety różnorodną, naturalną i organiczną żywność. Jedz dużo warzyw owoców, zwłaszcza tych o jasnych kolorach, ponieważ są one bogate w przeciwutleniacze.

Wybieraj białko roślinne zamiast zwierzęcego. Fasola, nasiona, orzechy i jajka są dobrymi źródłami pełnowartościowego białka. Przygotuj dużą miskę sałatki, w której umieścisz te produkty i skropisz je leczniczymi tłuszczami, takimi jak oliwa z oliwek lub olej lniany.

Picie świeżych zielonych soków każdego dnia jest dobrym sposobem na stopniowe przywrócenie równowagi organizmu we wszystkich aspektach.

4. Włącz więcej ziół do swojej diety

Istnieje wiele różnych ziół, które można spożywać, aby pokonać zmęczenie nadnerczy i przywrócić swoją naturalną energię. Są one bogate w przeciwutleniacze i zawierają wiele właściwości leczniczych.

Jednym z łatwych sposobów, aby uzyskać więcej ziół do swojego systemu jest picie herbaty ziołowej. Oto kilka herbat, które pomogą poprawić Twój układ odpornościowy.

Inne zioła, które są szczególnie pomocne dla wspierania funkcji nadnerczy są:

    Korzeń Ashwagandhy w postaci proszku/kapsułek Korzeń lukrecji: Zioło antystresowe znane z tego, że zwiększa energię, wytrzymałość, witalność i działa jako łagodny tonik. Korzeń i liść Ashwagandhy: Działa przeciwzapalnie i ma bezpośredni korzystny wpływ na tkankę i funkcje nadnerczy, wspomaga siłę i wigor. Korzeń żeń-szenia syberyjskiego: Ma właściwości antydepresyjne, uspokajające niepokój, poprawiające sen, zmniejszające senność, łagodzące drażliwość i wywołujące dobre samopoczucie. Ginkgo biloba: Silny przeciwutleniacz, który zmniejsza szkody wyrządzone przez wolne rodniki, chroni nadnercza, mózg i wątrobę.

5. Jakie suplementy diety

Nature's witamina C jest bardzo ważna witamina i niezbędne dla metabolizmu nadnerczy. Jest ona wykorzystywana na całej długości kaskady nadnerczy i działa jako przeciwutleniacz w obrębie kory nadnerczy. Mówiąc "naturalna witamina C" nie mam na myśli tylko kwasu askorbinowego, ale cały pakiet witaminy i bioflawonoidów. To robi wielką różnicę.

Witamina E jest niezbędna do neutralizacji szkód wyrządzonych wewnątrz nadnerczy i w innych miejscach w organizmie. Właściwy rodzaj witaminy E dla uzdrowienia nadnerczy jest jeden, który jest wysoki w beta-tokoferole.

Witaminy z grupy B są potrzebne w małych ilościach do uzdrowienia nadnerczy i działają synergistycznie razem jako kofaktory. B kompleks suplement z naturalnych źródeł będzie najlepszy, jeśli można je znaleźć.

Wapń pomaga uspokoić swój system nerwowy i stworzyć wewnętrzny spokój u osoby cierpiącej na zmęczenie nadnerczy. Poszukaj cytrynianu wapnia lub mleczanu wapnia (jeśli nie masz nietolerancji laktozy).

Większość ludzi brakuje magnezu, jeden bardzo ważny minerał, który jest potrzebny do ponad 300 funkcji enzymatycznych w organizmie. Jest on dobrze znany ze swoich zdolności relaksacyjnych, mięśni, umysłu i całego ciała. Lepiej wchłaniane formy magnezu obejmują chelat aminokwasowy magnezu, fosforan magnezu, glikonian magnezu, orotan magnezu i cytrynian magnezu.

Leczenie zmęczenia nadnerczy wymaga czasu Jeśli chcesz pokonać zmęczenie nadnerczy, przygotuj się na to, że będziesz musiał poczekać nawet kilka miesięcy, aż zmiany, które wprowadzisz zaczną przynosić efekty. Zrób jeden krok na raz, włączając jedną z powyższych sugestii każdego dnia. Z czasem możesz zauważyć, że Twoje zmęczenie się zmniejszy, a energia zacznie powracać.

Odnośnik: https://www.adrenalfatigue.org/

Niektóre z linków, które zamieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, zarobię niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Należy jednak pamiętać, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i to, że mam dobre doświadczenia z ich używaniem, a nie ze względu na prowizję, którą można uzyskać.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej
Pokaż komentarze (1)

Komentarze (0)