19 marca 2016 Udostępnij

Mimi Kirk - poznaj najpiękniejszą wegetariankę świata!

Mimi KirkMimi Kirk to urocza blond amerykanka, która w 2012 roku została uznana „najseksowniejszą wegetarianką po pięćdziesiątce” w konkursie zorganizowanym przez organizację PETA. Mimi, owszem, przekroczyła półwiecze, jednak gdy zwyciężyła w konkursie miała… 73 lata! Na kilka lat przed występem była otyła i nie dbała zupełnie o to, co je. Jednak zmieniła swój tryb żywieniowy i zaczęła korzystać z dobrodziejstw natury – i to dosłownie.

najsłynniejsza wegetariankaZaczęła jeść tylko i wyłącznie surowe, świeże i nieprzetworzone warzywa i owoce, czyli tzw. „raw food”, jedzenie obrabiane w temperaturze nie większej niż 50 stopni Celsjusza. Mimi całkowicie porzuciła jedzenie produktów zwierzęcych – nie je mięsa, nabiału ani produktów zawierających cukier, białą mąkę czy jedzenia przetworzonego przemysłowo. Jej dietę wypełniają tylko i wyłącznie świeże, pełne życiodajnych enzymów i witamin, owoce i warzywa. Mimi jest też witarianką, co oznacza, że nie je niczego co jest gotowane. Tylko żywe i świeże produkty roślinne, których nigdy nie poddaje wpływowi wysokiej temperatury, gdyż usuwa to z nich makroskładniki, niezbędne do zdrowego  życia.

najseksowniejsza wegetarianka

Zanim przeszła na swoją dietę, odżywiała się nie najlepiej. Jadła wszystko, co zakwasza organizm i nie zwracała uwagi na to, jak bardzo wyniszcza to jej ciało. Była otyła i otłuszczona, nie wyglądała dobrze i widać było po niej upływające lata. Pozbyła się tego balastu i można powiedzieć, że w ten sposób bezpośrednio wydłużyła swoje życie! Zmieniła dietę, nawyki żywieniowe, schudła i odwróciła do góry nogami swój dotychczasowy styl życia. Stała się piękną kobieta, ale przede wszystkim zyskała wiele szczęścia, chęci do życia i zdrowia. Zaczęła wykorzystywać swoje życie w 100%.

Obecnie ma ponad 75 lat i nadal trzyma się swoich zasad. Nadal ma ciało, któremu mogłyby pozazdrościć niektóre osoby 20 letnie – dosłownie! Ciągle uprawia dużo sportu i zdrowo się odżywia i ciągle sprawia jej to wielką radość.

Historia ta pokazuje, jak bardzo ważna jest dbałość o zdrowie i o to, co jemy.  Natura i czas działają nieubłagalnie, ale czemu im nie pomóc? Bądźmy wobec nich pokorni, a z pewnością zwróci to się z nawiązką. Niech Mimi Kirk będzie najlepszym na to dowodem.

Komentarze (0)