13 grudnia 2021 Udostępnij

6 rzeczy, które możesz zrobić, aby w naturalny sposób zaradzić bolesnym objawom PMS

 

Możesz być zaskoczona, gdy dowiesz się, że 75 procent kobiet cierpi z powodu objawów związanych z PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego). Objawy te obejmują wahania nastroju, depresję, niepokój, drażliwość, wzdęcia, zatrzymywanie płynów, bóle głowy, nieregularne wzorce snu, a nawet zachcianki cukrowe.

Dla większości kobiet objawy te mogą stanowić poważną niedogodność. W rzeczywistości, 20 procent kobiet, które cierpią z powodu tych objawów, doświadcza ciężkich reakcji i wymaga jakiejś formy leczenia. W skrajnych przypadkach, około 8 procent osób cierpiących na PMS, problem ten otrzymał nazwę - zaburzenia dysforyczne przedmiesiączkowe lub PMDD.

Dla tych, którzy są zmęczeni radzeniem sobie z objawami PMS, lub jeśli chcesz uniknąć przyjmowania leków na receptę w leczeniu objawów PMS, skorzystaj z następujących naturalnych rozwiązań. Te 6 środków zaradczych może pomóc zmniejszyć nasilenie objawów PMS bez konieczności uzależnienia się od pigułki lub leku.

 

1. Odetnij złe rzeczy od swojej diety

Pierwszym miejscem, od którego należy zacząć, jest dieta. Odetnij się od kofeiny i alkoholu. Substancje te mogą zwiększać stan zapalny i odwodnienie, a oba te czynniki mogą zwiększać nasilenie objawów PMS.

Wyeliminowanie nabiału, cukru, przetworzonej żywności i innych powszechnych alergenów również może poprawić twoje objawy.

 

2. Zrównoważona dieta

Choć istnieją pokarmy, których powinnaś unikać, powinnaś również skupić się na spożywaniu zbilansowanej diety. Staraj się jeść równomiernie w ciągu dnia i nie pomijaj żadnego z posiłków. Prawidłowe odżywianie jest kluczową częścią przywracania równowagi hormonalnej, która często jest przyczyną nasilonych objawów PMS.

Możesz również unikać jedzenia przed snem. Nie jedz nic na trzy godziny przed pójściem spać. Postaraj się włączyć do swojej diety więcej błonnika, jedząc więcej świeżych owoców i warzyw.

 

3. Pij świeże soki

Istnieje wiele pokarmów, które mogą pomóc zmniejszyć wzdęcia lub zmniejszyć skurcze w tym okresie miesiąca. Najlepszym sposobem, aby uzyskać jak najwięcej z tych pokarmów, aby były one skuteczne, jest picie ich w postaci świeżo wyciskanych soków.

 

4. Przyjmuj suplementy odżywcze

Oprócz czyszczenia się dieta, może chcesz wziąć kilka suplementów odżywczych. Jeśli nie jesteś w stanie otrzymać pewne witaminy i minerały w żywności, które jesz, suplementy oferują proste rozwiązanie.

Niektóre ze składników odżywczych, których niedobór może wystąpić u większości kobiet doświadczających PMS, to: witaminy B6 i B12, magnez, cytrynian wapnia i tauryna. Te składniki odżywcze mogą być korzystne dla zmniejszenia niektórych z objawów PMS.

 

5. Ćwiczenie

Ćwiczenia fizyczne są korzystne na wielu różnych poziomach. Regularne ćwiczenia mogą pomóc zrównoważyć poziom hormonów, co może zmniejszyć nasilenie objawów PMS. Postaraj się wykonywać przynajmniej trzydzieści minut ćwiczeń sercowo-naczyniowych trzy lub cztery razy w tygodniu.

Badania pokazują, że taka ilość ćwiczeń wystarczy, aby poprawić zdrowie serca i krążenie krwi. Te korzyści nie tylko pomogą Ci uporać się z objawami PMS, ale także mogą pomóc Ci schudnąć.

 

6. Stosuj zioła

Zioła są podstawą większości naturalnych środków leczniczych. Picie niektórych herbat ziołowych może dostarczyć Ci witamin i minerałów, które mogą złagodzić objawy, skorygować zaburzenia równowagi hormonalnej, zmniejszyć wzdęcia, bóle głowy lub ból.

Korzeń mniszka lekarskiego może być przydatny w zmniejszaniu wzdęć lub skurczów. Natomiast kurkuma i imbir mogą pomóc w łagodzeniu bólu i zaburzeń trawiennych. Aby poradzić sobie z bólami głowy, spróbuj pić zieloną herbatę, herbatę z kurkumy lub herbatę cynamonową.

 

Ashwagandha to indyjski żeń-szeń, który jest stosowany od tysięcy lat w celu wzmocnienia zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego kobiety. Równoważy poziom estrogenu, reguluje cykl menstruacyjny i zmniejsza objawy PMS skutecznie i bezpiecznie. Przeczytaj więcej o tym, jak go przyjmować tutaj.

Mamy nadzieję, że te proste kroki pomogą Ci uporać się z objawami PMS. Zawsze pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli nie jesteś pewna, która opcja jest najlepsza dla Twojej sytuacji, lub jeśli masz jakiekolwiek istniejące schorzenia, które mogą kolidować z naturalnymi środkami, które możesz zastosować.

 

Komentarze (0)