13 grudnia 2021 Udostępnij

Ta herbata ma niesamowitą zdolność do obniżenia poziomu cukru we krwi i ciśnienia krwi

 

Herbata rumiankowa stosowana jest od ponad dwóch tysięcy lat, sięgając czasów starożytnego Imperium Rzymskiego. Nazwa w rzeczywistości oznacza Mielone Jabłko. Przez lata herbata rumiankowa była stosowana medycznie z wielu powodów, w tym w celu poprawy snu, łagodzenia bólów żołądka i leczenia ran. Korzyści te wynikają głównie z zawartości korzystnych flawonoidów.

Odkryj dziewięć najlepszych korzyści zdrowotnych płynących z picia herbaty rumiankowej.

 

1. Leczenie skaleczeń i ran

Pierwszym zastosowaniem herbaty rumianku jest leczenie skaleczeń i ran. W rzeczywistości, jest to jeden z głównych powodów, że rumianek był używany w starożytnej medycynie. Często stosowano go jako balsam na rany. Ostatnie badania sugerują, że działa on szczególnie dobrze w leczeniu oparzeń.

 

2. Promuje lepszy sen

Picie herbaty rumiankowej może uspokoić swój system nerwowy, pozwalając Ci lepiej wypocząć w nocy. Herbata rumiankowa była stosowana jako środek na bezsenność przez wiele stuleci. Ponieważ Twój system nerwowy się relaksuje, powinno być Ci łatwiej zasnąć i utrzymać sen.

 

3. Łagodzi bóle żołądka

Wraz z kojący swój system nerwowy, herbata rumiankowa jest bardzo kojący dla żołądka. Spożywanie herbaty rumiankowej rozluźnia mięśnie i wyściółkę jelit, co może pomóc w złagodzeniu niewielkiego dyskomfortu żołądkowego, poprawie trawienia i leczeniu zespołu jelita drażliwego.

 

4. Zapobieganie cukrzycy

Rumianek herbata ma niesamowite zdolności, aby pomóc poprawić swój proces trawienny, który może poprawić poziom cukru we krwi i obniżyć ciśnienie krwi. Te korzyści mogą być w stanie pomóc zmniejszyć szanse na rozwój cukrzycy typu 2.

 

5. Uspokój skurcze mięśni

Uspokojenie układu nerwowego i mięśni może również pomóc w zapobieganiu skurczom mięśni. Jeśli cierpisz z powodu regularnych skurczów mięśni, spróbuj pić jedną do dwóch filiżanek herbaty rumiankowej każdego dnia. Możesz chcieć poczekać do popołudnia na swój pierwszy kubek, ponieważ herbata rumiankowa może mieć działanie uspokajające.

 

6. Działanie antybakteryjne

Picie herbaty rumiankowej może pomóc w walce z infekcjami i chorobami wywołanymi przez bakterie. Dzięki temu herbata rumiankowa jest odpowiednim środkiem w walce z przeziębieniem.

//

7. Utrzymuje skórę w zdrowiu

Dzięki przeciwzapalnym i antyseptycznym właściwościom rumianku, możesz używać tego zioła, aby zapobiec podrażnieniom skóry związanym z egzemą, trądzikiem i reakcjami alergicznymi. Picie herbaty rumiankowej powinno dostarczyć składników odżywczych, których potrzebujesz, aby utrzymać zdrową skórę.

 

8. Leczenie hemoroidów

Tworzenie maści rumianku, przez połączenie suszonego rumianku z niewielką ilością oleju kokosowego, może być stosowany w leczeniu hemoroidów. Możesz chcieć, aby sprawdzić z lekarzem przed użyciem tego leczenia, ale to rozwiązanie zostało wykorzystane przez setki lat w leczeniu hemoroidów.

 

9. Walka z rakiem

Picie herbaty rumiankowej regularnie może pomóc zabić komórki nowotworowe. Chociaż nadal trwają badania, które mają na celu zbadanie tej korzyści, istnieją pozytywne oznaki, że picie herbaty rumiankowej może odwrócić nieprawidłowy wzrost komórek, który prowadzi do raka.

 

Istnieje wiele sposobów na spożywanie suszonego rumianku, ale herbata jest prawdopodobnie najczęściej stosowaną metodą. Możesz łatwo parzyć suszony rumianek w filiżance wrzącej wody, aby stworzyć własną herbatę ziołową. Pamiętaj tylko, aby przecedzić herbatę przed wypiciem. Dodaj jedną łyżkę stołową suszonego rumianku do jednej filiżanki wrzącej wody i parz przez pięć minut.

Ile należy pić dziennie? W zależności od Twoich dolegliwości, od 1 do 4 filiżanek dziennie powinno wystarczyć.

Jeśli jesteś gotowy, aby skorzystać z dobrodziejstw herbaty rumiankowej, kup trochę świeżego rumianku i zacznij parzyć herbatę.

 

Komentarze (0)