2 lutego 2021 Udostępnij

Dieta wegetariańska w formie cateringu dietetycznego

​Dieta wegetariańska to nie tylko zdrowa dieta, która nie zawiera mięsa, ale także sens życia dla wielu, którzy się do niej stosują. Ta niskokaloryczna dieta pozwoli ci schudnąć, poprawić stan zdrowia i zwiększyć witalność. Dodatkowo, nie jedząc mięsa, ratujesz życie zwierząt.

Jak wygląda dieta?

Utrata wagi zachodzi naturalnie dzięki stosowaniu pokarmów roślinnych bogatych w błonnik. Dieta jaką oferujemy w Cateromarket.pl może trwać od tygodnia do miesiąca. W tym czasie nie wolno jeść mięsa, ryb i owoców morza, ale wolno jeść jaja i nabiał. Przez tydzień surowych ograniczeń możesz schudnąć do 2 kilogramów.

Wegetarianizm to rodzaj diety, która ogranicza lub zabrania mięsa i jego przetworów, w tym bydła, drobiu, ryb i skorupiaków. Zbilansowana dieta jest bezpieczna dla osób w każdym wieku i w każdym stanie zdrowia. Najważniejsze jest prawidłowe sformułowanie diety, która jest odpowiednia twojego organizmu i nawyków smakowych. Istnieje kilka podstawowych rodzajów diet wegetariańskich:

  • Weganizm (czysty wegetarianizm). Dozwolone: wszelkie produkty pochodzenia roślinnego. Zabronione: produkty pochodzenia zwierzęcego, w tym miód, jajka i mleko.
  • Owowegetarianizm. Dozwolone: żywność roślinna, a także jajka i produkty na ich bazie. Zabronione: mięso, drób, ryby, owoce morza i ich pochodne.
  • Laktowegetarianizm. Dozwolone: żywność roślinna, mleko i produkty mleczne. Zabronione: drób, mięso, ryby i owoce morza.
  • Dieta Jain. Dozwolone: wszelkie rośliny i produkty mleczne. Zabronione: mięso, drób, ryby i wszelkie produkty rosnące pod ziemią.
  • Surowe jedzenie. Dozwolone: nieprzetworzone produkty roślinne bez dodatku przypraw i soli. Zabronione: mięso i podgrzana żywność.
  • Frutarianizm. Dozwolone: owoce, jagody, warzywa owocowe, nasiona i orzechy. Zabronione: produkty mięsne i roślinne, w przypadku których rośliny są niszczone.

Każda dieta ma swoje cechy, zalety i wady. Na przykład laktoowowegetarianizm jest uważany za bardzo łagodną dietę i zapewnia pełny zestaw witamin i składników odżywczych.

Dieta wegetariańska dla kulturystów

Aby uzyskać masę mięśniową, potrzebujesz dwóch składników. Po pierwsze, jest to aktywność fizyczna, która staje się impulsem do rozwoju tkanki mięśniowej. Po drugie, jest to dodatkowe źródło białka dla rosnących potrzeb komórek. Sportowcy są przyzwyczajeni do polegania na produktach pochodzenia zwierzęcego jako głównym źródle białka. Jednocześnie według ostatnich badań nie stwierdzono różnicy między sportowcami stosującymi dietę roślinną a osobami spożywającymi mięso. Białka roślinne pozwalają na pełne wykorzystanie zasobów komórek mięśniowych. Rośliny strączkowe i zboża dostarczają niezbędnych aminokwasów, w tym leucyny, która jest niezwykle korzystna dla budowania mięśni.

Wegetarianizm odchudzający

Przejście na białko roślinne kosztem czerwonego mięsa przyspiesza utratę wagi zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Białko zwierzęce, zwłaszcza czerwone mięso, jest bogate w tłuszcze nasycone. Nawet kurczak „dietetyczny”, zwłaszcza ze skórą, jest niezwykle bogaty w tłuszcze. Wegetarianie oszczędzają codziennie wiele kalorii, unikając tych produktów. Dieta wegetariańska zawiera więcej warzyw nieskrobiowych. Połowę dania powinny stanowić warzywa bogate w błonnik pokarmowy (dynia, kapusta, warzywa liściaste, grzyby). Każdy posiłek powinien zawierać orzechy, soję, fasolę, produkty mleczne i jajka (jeśli program na to pozwala). Taka dieta wegetariańska to minimalna ilość przetworzonej żywności: mrożone śniadania, frytki i inne formalnie wegetariańskie przekąski mają zbyt dużo kalorii.

Komentarze (0)