13 listopada 2021 Udostępnij

5-Składnikowa ziołowa nalewka usuwająca żylaki i łagodząca ból mięśni

 

Nikt nie lubi doświadczać bólu. Ale jak większość rzeczy w życiu, ból jest nieunikniony - zwłaszcza, gdy się starzejemy. Z wiekiem nasze ciała i mięśnie stają się słabsze i bardziej podatne na rozwój bólów i napięć.

Nasze żyły, w szczególności, mogą stracić elastyczność, powodując ich rozciąganie. Zastawki w naszych żyłach również stają się słabe i powodują, że krew odpływa od serca, a nie płynie w jego kierunku. Kiedy tak się dzieje, krew zbiera się w obszarze ciała, gdzie to się dzieje (zwykle nogi) i ciśnienie wzrasta, powodując, że nasze żyły stają się bardzo duże i skręcone. Nazywa się to żylakami.

Na szczęście, możemy zrobić coś, aby leczyć taki ból i dyskomfort w naszym ciele. Poniższy liniment zawiera składniki, które są znane z leczenia wirusów i łagodzenia bólu.

Krwawnik jest ziołem używanym do produkcji leków. Niektóre matki lubią stosować go u swoich dzieci, ponieważ jest pomocny w łagodzeniu gorączki oraz w przezwyciężaniu przeziębienia i grypy. Krwawnik może być również stosowany w celu zmniejszenia obrzęków lub dodany do ciepłej kąpieli w celu złagodzenia bólu w dolnej miednicy, takiego jak skurcze.

Nagietek jest również skutecznym środkiem na ból. Kwiat ten pomaga zapobiegać skurczom mięśni, a także jest stosowany miejscowo w celu zmniejszenia bólu i zapalenia oraz w leczeniu żylaków.

Dziurawiec to kolejna roślina wykorzystywana do celów medycznych. Jest dobrze znany w leczeniu depresji, ale służy do wielu innych celów, jak również, ADHD, choroby kości i guzy mózgu zawarte. Jednakże, dalsze badania muszą być wykonane w celu wspierania jego stosowania w niektórych przypadkach. Ten chwast (jak to jest uważane w większości Stanów Zjednoczonych) może być również stosowany do łagodzenia bólu, zwłaszcza po operacji.

 

Balsam na żylaki, bóle i napięcia mięśniowe

Składniki:

  • 1 część krwawnika 1 część kwiatów nagietka 1 część ziela dziurawca ¼ części cayenne lub imbiru Witch Hazel lub alkohol do nacierania

Materiały:

  • Szklany słoik

Uwaga: Przepis jest podany w częściach, co oznacza, że możesz użyć dowolnie dużo lub mało każdego składnika. Staraj się zachować proporcje zgodnie z tym, co jest wymienione powyżej, ale jeśli uważasz, że dodałeś trochę za dużo lub za mało czegoś, nie przejmuj się. Najlepsze w tym przepisie jest to, że precyzja w ogóle nie ma znaczenia.

  1. Włóż krwawnik, nagietek i dziurawiec do szklanego słoika i dodaj mniejszą ilość cayenne lub imbiru. Całe suszone kawałki lub zmielona przyprawa są w porządku. Wlej oczar wirginijski lub alkohol do ziół, aż będą całkowicie przykryte i pozostaw na 2 do 3 tygodni. Gdy oczar wirginijski lub alkohol ścierający zostanie zmieszany z ziołami, przecedź zawartość i przelej do nowej butelki. Jeśli zabraknie Witch Hazel lub alkoholu, można dodać trochę octu. Pocierać trochę na żylaki, bóle mięśni, szczepy lub bóle. Rób to raz lub dwa razy dziennie (rano, wieczorem lub w obu przypadkach). Powinieneś pocierać go w kierunku serca, ponieważ pomoże to dokręcić i ton żylaków i poprawić krążenie krwi.

Okres przydatności:

Czytaj dalej na: http://wyciskarkiranking.pl

Komentarze (0)