12 lutego 2021 Udostępnij

Kompletny przewodnik po bezpiecznym oczyszczaniu pęcherzyka żółciowego, które odnowi twoje zdrowie

Zatory w wątrobie i pęcherzyku żółciowym należą do wiodących problemów zdrowotnych, jednak medycyna konwencjonalna rzadko się do nich odnosi. Ktoś, kogo znasz, lub prawdopodobnie nawet ty, mógł zostać poproszony o chirurgiczne usunięcie pęcherzyka żółciowego, gdy doszło do zapalenia lub gdy uformowały się kamienie. Jest to powszechne rozwiązanie stosowane w medycynie głównego nurtu, ale nie musi tak być.

Pęcherzyk żółciowy jest małym narządem, ale ma kilka ważnych zadań, które pomagają nam trawić nasze pożywienie w najlepszy możliwy sposób.

Znajdujący się pod wątrobą, jest małą potęgą w rozbijaniu spożywanych przez nas tłuszczów. Jego główną funkcją jest przechowywanie żółci używanej do trawienia, która jest produkowana przez wątrobę. Kiedy nie jest aktywnie wykorzystywany do trawienia, pęcherzyk żółciowy zatrzymuje żółć i przechowuje ją do późniejszego wykorzystania.

Kiedy jemy, pokarm zaczyna wędrować w dół naszego przewodu pokarmowego do jelita cienkiego, co sygnalizuje pęcherzykowi żółciowemu, by uwolnił żółć, która pomaga rozłożyć nasz pokarm.1

Jak powstają kamienie żółciowe w pęcherzyku żółciowym?

Kamienie mogą tworzyć się w wątrobie i/lub pęcherzyku żółciowym, gdy sprawy przybierają zły obrót, np. zbyt dużo cholesterolu lub zbyt dużo soli żółciowych i innych zwapnień. Te małe kamienie tworzą się, gdy żółć w pęcherzyku żółciowym krystalizuje się, gdy jest więcej cholesterolu niż to, co żółć może rozpuścić.

Kamienie żółciowe mogą być spowodowane dietą wysokotłuszczową, otyłością lub przyjmowaniem pigułek hormonalnych, takich jak tabletki antykoncepcyjne. Często kamień żółciowy pozostaje niezauważony, dopóki nie stanie się na tyle duży, by wywołać objawy w organizmie.

Kiedy pojawia się nagły i intensywny ból w nadbrzuszu, który powoduje nudności lub wymioty, lub nagły, intensywny ból pleców między ramionami, możesz mieć problem z kamieniami żółciowymi.

Jeśli Twoja skóra zaczyna żółknąć, natychmiast zgłoś się do lekarza, ponieważ oznacza to, że przewód żółciowy wspólny jest zablokowany i żółć nie może dotrzeć do jelita cienkiego.2

Jak rozpoznać, że masz kamienie w pęcherzyku żółciowym?

Każda osoba, która cierpi na jakąś chorobę lub schorzenie, ma dużą liczbę kamieni żółciowych w wątrobie i pęcherzyku żółciowym. Wątroba jest odpowiedzialna za wzrost i funkcjonowanie każdej komórki w organizmie.

Każdy rodzaj nieprawidłowego działania, niedoboru lub nieprawidłowego wzorca wzrostu komórki jest w dużej mierze ze względu na słabą wydajność wątroby. Dlatego korzeń większości chorób może być śledzone z powrotem do problemu w wątrobie.

Pomyślnie przeprowadzając oczyszczanie wątroby i pęcherzyka żółciowego, można przywrócić zdrowie i witalność, odwracając choroby, które zadziwiają zarówno konwencjonalne, jak i alternatywne metody leczenia.

Są to pewne subtelne, ale dokładne oznaki, że masz kamienie w pęcherzyku żółciowym, a znikną one, gdy kamienie zostaną usunięte, i nie mam na myśli chirurgii!

 • Brązowe lub czarne plamy plam po obu stronach czoła, na plecach między łopatkami oraz na grzbietach rąk i przedramion.
 • Jedna lub dwie głębokie pionowe zmarszczki między brwiami. Nie są one częścią procesu starzenia się, ale wskazują na obecność wielu kamieni żółciowych w wątrobie.
 • Poziome zmarszczki w poprzek mostka nosa.
 • Zielony lub ciemny kolor na obszarze skroni po bokach czoła.
 • Tłusta skóra w okolicy czoła.
 • Stwardnienie i zgrubienie na czubku nosa.
 • Worki wodne pod dolnymi powiekami.
 • Zaćma - biały obłok, który pokrywa źrenicę oka.
 • Krosty lub pęknięcia na języku.
 • Nieświeży oddech i częste bekanie.
 • Ciemne plamy lub łaty na wargach.
 • Opuchnięte, wrażliwe lub krwawiące dziąsła.
 • Żółknący kolor zębów, próchnica zębów.

Jeśli zdiagnozowano u ciebie kamienie w pęcherzyku żółciowym

Jeśli już zdiagnozowano u ciebie kamienie w pęcherzyku żółciowym, lub wiesz, że masz kamienie w pęcherzyku żółciowym, przyjmowanie "łamacza kamieni" może pomóc.

Te naturalne zioła skutecznie wspierają zdrowie nerek i pęcherzyka żółciowego, aby przynieść ulgę, zapobiec dyskomfortowi i utrzymać równowagę:

Peru Chanca Piedra Stone Breaker 800 mg- środek do leczenia i usuwania kamieni nerkowych i woreczka żółciowego.

Po powrocie do dobrego samopoczucia, należy wykonać płukanie pęcherzyka żółciowego, aby wypłukać równowagę kamieni, zwłaszcza, że organizm ma tendencję do tworzenia kamieni.

Jeśli twój pęcherzyk żółciowy został usunięty

Jeśli twój pęcherzyk żółciowy został usunięty, nadal możesz zrobić to czyszczenie woreczka żółciowego/wątroby, ponieważ istnieje jeszcze większe prawdopodobieństwo gromadzenia się kamieni w wątrobie, teraz, gdy nie mogą się one już gromadzić w pęcherzyku żółciowym.

Moi klienci, którzy mieli usunięty pęcherzyk żółciowy i którzy zrobili to oczyszczenie, byli w stanie oczyścić się z wielu kamieni. Zgłaszali lepsze zdrowie i poziom energii po zrobieniu tego oczyszczenia.

Jak zrobić płukanie/oczyszczanie pęcherzyka żółciowego

Nie wskakuj od razu na oczyszczanie pęcherzyka żółciowego. Zawsze wcześniej wykonuj pełne oczyszczanie układu trawiennego, aby pomóc poruszyć i oczyścić jelita, tak że kiedy wykonasz oczyszczanie pęcherzyka żółciowego, kamienie mogą być łatwo usunięte.

Irygacja jelita grubego (hydroterapia) lub lewatywy z kawy każdego dnia podczas tygodnia przygotowawczego są pomocne, aby zminimalizować dyskomfort i nudności, które mogą pojawić się podczas oczyszczania.

Istnieje wiele różnych sposobów tam, że ludzie znaleźli, że może wypłukać kamienie żółciowe, ale tylko kilka wybranych są bezpieczne. Najbezpieczniejsze produkty do wykorzystania zawsze będzie coś, co jest naturalne, i że zawiera składniki, które można wymówić. Jeśli nie jesteś pewien zawartości leku lub chemikaliów, nie wkładaj go do swojego ciała!

Protokół oczyszczania pęcherzyka żółciowego

Zazwyczaj oczyszczanie trwa 6-7 dni. Jeśli nie jesteś pewien, to najlepiej skonsultować się z naturopatą lub naturalnego uzdrowiciela, który poprowadzi Cię i trener przez cały proces, aby upewnić się, że robisz płukanie bezpiecznie.

Co będziesz potrzebować, aby wykonać płukanie pęcherzyka żółciowego

 • Około 1 litr świeżego soku z zielonych jabłek na każdy dzień oczyszczania
 • 4 łyżki stołowe spożywczej soli Epsom rozpuszczonej w 24 uncjach wody
 • ½ filiżanki tłoczonej na zimno oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia
 • 6 uncji świeżego soku grejpfrutowego (różowy jest najlepszy), lub świeżego soku z cytryny i pomarańczy razem wziętych
 • durszlak do zbierania kamieni (używać tylko do tego celu)

Sól Epsom pomoże rozluźnić (rozszerzyć) drogi żółciowe, aby ułatwić wydalenie kamieni, dzięki czemu będziesz odczuwać mniejszy ból. I oliwa z oliwek pomaga być jak smar dla kamieni pęcherzyka żółciowego, aby być łatwo przekazywane.

Tydzień przed Cleanse Day

Kwas jabłkowy w soku jabłkowym ma działanie oczyszczające, które pomoże zmiękczyć i rozbić kamienie pęcherzyka żółciowego do eliminacji. Pij co najmniej 1 litr świeżo wyciśniętego soku jabłkowego przez 6 dni przed dniem oczyszczenia. Rozłóż 32 uncje soku jabłkowego w ciągu dnia - pijąc je na pusty żołądek (30 minut przed jedzeniem lub 2 godziny po jedzeniu).

Jeśli stwierdzisz, że sok jabłkowy jest zbyt kwaśny dla Twoich zębów, pij go przez słomkę. U niektórych osób sok jabłkowy może wywoływać wzdęcia i biegunkę. Jeśli jest to dla Ciebie nieprzyjemne, przed wypiciem rozcieńcz sok jabłkowy z wodą.

Podczas tych dni przygotowań utrzymuj dietę stosunkowo niskotłuszczową i bez nabiału. Jedz tyle świeżych owoców i warzyw, ile chcesz, z niewielką ilością chudego mięsa. Unikaj spożywania zimnych lub schłodzonych pokarmów lub napojów, ponieważ zmniejszą one skuteczność oczyszczania.

W dniu rzeczywistego oczyszczania pęcherzyka żółciowego

W dniu oczyszczenia, planować być w domu, jak nie będzie dużo "działalności łazienki" i ciało potrzebuje do trawienia i odpoczynku.

Chociaż wątroba czyści jest skuteczny przy jakaś czasem miesiąc, próbuje unikać robić faktycznej czystce na pełni księżyca dniu jako twój ciało może mieć skłonność trzymać więcej fluidów w mózgu i tkankach niż na jakaś innych dniach! Dzień nowiu księżyca jest najbardziej sprzyjający dla oczyszczania i uzdrawiania.

Rozłóż i wypij 32 uncje soku jabłkowego rano i dokończ ostatnią porcję do południa. Zjedz małe śniadanie, jeśli chcesz, z niewielką ilością tłuszczu, takie jak gotowane płatki owsiane lub owoce z jogurtem/kefirem (nie na zimno), lub warzywa gotowane na parze z dodatkiem nierafinowanej soli morskiej. Unikaj jakiejkolwiek formy cukru, produktów mlecznych, białka zwierzęcego lub jakichkolwiek tłuszczów, aby zminimalizować jakiekolwiek reakcje podczas oczyszczania.

Post da Ci najlepsze rezultaty podczas oczyszczania, więc najlepiej nie jeść nic od południa, z wyjątkiem picia dużej ilości wody.

Wymieszaj w słoiku 4 łyżki stołowe soli gorzkiej w 24 uncjach wody pitnej i podziel je na cztery porcje po 6 uncji.

18.00: Zacznij pić 6-oz porcję tej mieszanki. Może ona mieć gorzki smak, więc możesz wypić ją przez słomkę, aby ominąć kubki smakowe na języku.

Godzina 20.00: Wypij swoją drugą porcję 6-oz soli Epsom.

21.45: W pustym, czystym słoiku dodaj sok grejpfrutowy (lub sok z cytryny i pomarańczy) i oliwę z oliwek. Zamknij słoik pokrywką i energicznie potrząsaj, aż roztwór zostanie całkowicie wymieszany. Umieść również 6-oz szklankę wody z solą Epsom na stoliku nocnym na następny poranek. Dokładnie oczyść jelita i przygotuj się do pójścia spać.

Godzina 22.00: Wypij mieszankę soku i oleju z oliwek bez przerwy, na stojąco. Możesz użyć słomki, jeżeli jest to dla Ciebie łatwiejsze. Pozostaw szklankę na stoliku nocnym i natychmiast połóż się z dodatkową poduszką, aby podeprzeć głowę, dzięki czemu mieszanka olejowa będzie grawitacyjnie przesuwać się w dół jelit. Pozostań w bezruchu przez co najmniej 20 minut. Poświęć ten czas na medytację, modlitwę lub zaśnięcie.

Podczas tych 20 minut możesz poczuć, że kamienie podróżują wzdłuż dróg żółciowych w celu ich usunięcia. Nie powinno być żadnego bólu, ponieważ magnez zawarty w soli Epsom i oliwie z oliwek utrzymuje drogi żółciowe rozszerzone i zrelaksowane.

Jeżeli w nocy poczujesz potrzebę oczyszczenia organizmu, zrób to. Zbieraj małe kamienie żółciowe za pomocą durszlaka, aby policzyć ilość kamieni, które usuwasz. Jest to zalecane, abyś wiedział, ile kamieni jest eliminowanych. Jak zrobisz więcej oczyszczania, będziesz wiedział, kiedy liczba kamieni eliminowanych jest zmniejszona, a kiedy możesz przestać robić oczyszczanie pęcherzyka żółciowego.

W nocy i we wczesnych godzinach porannych możesz odczuwać mdłości, ponieważ odbywa się detoksykacja. Nie należy wstawać niepotrzebnie, a uczucie mdłości powinno minąć.

Następnego ranka, dzień 2 z oczyszczania

6.30 rano: Pij trzecią 6-oz porcję wody z solą Epsom. Usiądź w pozycji pionowej. Czytaj książkę, módl się lub medytować. Jeśli czujesz się dobrze, niektóre lekkie ćwiczenia jest pomocne zbyt.

8.30: Wypij ostatnią porcję 6-oz. wody z solą Epsom, a następnie, jeśli chcesz, świeżo wyciśnięty sok. W miarę upływu poranka możesz zacząć jeść owoce i lekkie potrawy, starannie unikając tych wymienionych powyżej przez co najmniej kolejne trzy dni. Cały czas należy pić wodę. Może być jeszcze kilka wizyt w łazience.

Do wieczora lub następnego ranka, powinieneś czuć się normalnie, bez dalszego oczyszczania. Przez następne 2-3 dni kontynuuj spożywanie lekkich posiłków. Poczujesz się "lżejszy" i bardziej energiczny.

Na co należy zwrócić uwagę

Możesz mieć kilka wodnistych wypróżnień w dniu oczyszczania, i będzie oczyścić się z małych zielonkawych kamieni wielkości grochu w stolcu.

Kamienie są w różnych odcieniach zieleni, ponieważ zawierają związki żółci. Jasno-kolorowe kamienie są najnowsze, a ciemniejsze zielone kamienie są starsze.

Zwróć również uwagę na kamienie o bladym kolorze. Są to zwapniałe kamienie żółciowe, które mogą być cięższe i opadać na dno.

Niektórzy ludzie mogą wydalać mnóstwo maleńkich, białych kryształów cholesterolu o ostrych krawędziach, które mogą rosnąć w pęcherzyku żółciowym i powodować poważne problemy, jeśli nie zostaną wyeliminowane.

Jeśli chcesz zebrać te kamienie, aby zachować liczbę, można użyć durszlak (że używasz tylko do tego celu!) w loo, kiedy idziesz. Zmyj odchody wiadrem z wodą, kiedy skończysz, i umieść kamienie w bezpiecznym miejscu, np. w słoiku z pokrywką. Ten sposób ty możesz utrzymywać dokładnego liczenie gdy ty kontynuujesz iść łazienka lub robić inny czyścićse.

Nie bądź zaskoczony, jeżeli twoje pierwsze oczyszczenie da ci mniejszą liczbę kamieni. Nawet tak, większość ludzi zacznie zauważać poprawę i mniej objawów. Będą zmniejszone bóle, więcej energii i znacznie poprawiona jasność umysłu.

Jeśli w ciągu kilku dni lub tygodni, czujesz dyskomfort, może to być znak, że kamienie z głęboko w pęcherzyku żółciowym podróżowały w dół, gotowy do usunięcia z następną rundą oczyszczania.

Wielokrotne oczyszczanie pęcherzyka żółciowego

Oczyszczanie musi być powtarzane co miesiąc, dopóki nie będzie mało lub nie będzie więcej kamieni usuwanych. Dla niektóre który może być 5 lub 6 czasy, inny może musieć robić mię 8 lub 9 czasy!

Na drugim lub trzecim oczyszczaniu, twój pęcherzyk żółciowy będzie się lepiej kurczył i uwolni więcej kamieni, aż do 100-300 kamieni.

Ważna uwaga:

Po rozpoczęciu tego oczyszczania pęcherzyka żółciowego, należy powtarzać je co miesiąc, aż do momentu, kiedy nie będzie już przechodzić kamieni. Pozostawienie wątroby i pęcherzyka żółciowego w połowie oczyszczone bez dalszego oczyszczania może spowodować większy dyskomfort niż nie oczyszczanie go w ogóle!

Gorąco polecam, aby uzyskać kopię książki Andreasa Moritza na "wątroby i pęcherzyka żółciowego cud Cleanse", jeśli jesteś poważny o dając swoje zdrowie całkowitego makeover.

Czytałem tę książkę od okładki do okładki kilka razy i nadal uczyć się czegoś nowego za każdym razem. Bogactwo informacji można dowiedzieć się w tej książce jest bezcenne! A powrót do zdrowia, którego doświadczysz, będzie przeciwstawiał się nawet twojemu lekarzowi!

Pij dużo wody i zdrowo się odżywiaj

Przed, w trakcie i po oczyszczaniu, upewnij się, że pijesz dużo płynów i zdrowo się odżywiasz. Włącz dużo owoców, warzyw i pełnych ziaren, aby utrzymać spożycie błonnika w górę.

Posiłki takie jak gotowany owies, sałatki z białkiem quinoa lub dania z brązowego ryżu będą dobrym sposobem na uzyskanie wszystkich składników odżywczych, których potrzebujesz. Inne korzystne super pokarmy to brokuły, słodkie ziemniaki, jarmuż i jajka. Pieczenie lub gotowanie na parze zamiast smażenia również zmniejszy ilość spożywanego tłuszczu.

Pracuj nad zmniejszeniem ilości tłuszczu w swojej diecie, aby dać pęcherzykowi żółciowemu odpocząć i zmniejszyć ryzyko wystąpienia kamieni żółciowych. Jedz swoje zieleniny, pomiń ciastka i fast foody, i pij, pij, pij, pij, dla zdrowego systemu. Nigdy nie można się pomylić z wodą, więc pozostań nawodniony, aby twój układ trawienny był szczęśliwy i działał sprawnie!

Kto nie powinien robić płukania pęcherzyka żółciowego?

Ludzie, którzy niedawno przeszli operację, nie powinni brać udziału w płukaniu pęcherzyka żółciowego, ponieważ istnieje znacznie większe ryzyko powikłań, ponieważ organizm wraca do zdrowia i nie potrzebuje dodatkowego stresu.

Inni, którzy nie powinni uczestniczyć w płukaniu pęcherzyka żółciowego są osoby poniżej 18 roku życia, podczas menstruacji, czują się źle i kobiety, które są w ciąży lub karmią piersią. Dodatkowo, zawsze mądrze jest sprawdzić z dostawcą usług medycznych, aby upewnić się, że jesteś w ogólnie zdrowym stanie.

Komentarze (0)