28 lutego 2022 Udostępnij

5 super smoothies, które pomogą ci pokonać zachcianki i dietetyczną nudę

Smoothies to jeden z tych nielicznych produktów spożywczych, które spełniają wszystkie kryteria: są smaczne, słodkie, łatwe do przygotowania i całkowicie zdrowe. Rzadko spotyka się takie rzeczy, które wydają się zbyt doskonałe, by mogły być prawdziwe. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. To, co naprawdę zwiększa atrakcyjność smoothies, to fakt, że jest ich tak duży wybór, że nigdy się nimi nie znudzisz. A kiedy nie będziesz się nudzić, nie będziesz mieć ochoty na więcej.

Powodem, dla którego większość diet kończy się niepowodzeniem, jest fakt, że świat, w którym żyjemy, oferuje nam tak ogromną różnorodność pokarmów, z których każdy jest smaczniejszy od poprzedniego, aż do momentu przejścia na dietę, że stajemy się brutalnie świadomi tego, czego nam brakuje. Lęk separacyjny, który pojawia się po oddzieleniu od smacznego jedzenia, staje się o wiele bardziej męczący, gdy jemy mdłe jedzenie lub to samo przez kilka dni. Dlatego właśnie smoothie są tak popularne wśród entuzjastów fitnessu; można je dostosować do własnych potrzeb, co oznacza, że można zmiksować dowolną liczbę i kombinację owoców i warzyw, dodać jogurt, umieścić wszystko w blenderze, a i tak uda nam się przygotować pyszne i zdrowe smoothie. Jest to możliwe, ponieważ istnieją dosłownie tysiące owoców, warzyw i składników, co oznacza, że każdego dnia możesz cieszyć się nowym rodzajem smoothie i uniknąć nudy.

W Internecie dostępnych jest prawie tysiąc przepisów na smoothie. My zebraliśmy listę kilku przepisów na smoothie, które są tak pyszne, że mogą sprawić, że głód zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Czytaj dalej:

  1. Bananowo-migdałowy smoothie proteinowy: Jak sama nazwa wskazuje, to super smoothie jest pełne białka w postaci bananów i migdałów i jest smaczną rozkoszą, która sprawi, że będziesz syty przez wiele godzin.
  2. Smoothie ananasowo-bananowe: Jeśli masz ochotę na cukier, najlepszym jego substytutem jest świeżo przygotowany smoothie ananasowo-bananowy. Te owocowe smoothie najlepiej zastąpić słodyczami, ponieważ są naturalnymi słodzikami, ale tak czy inaczej, każdy świeży i dojrzały owoc może również spełnić swoją rolę.
  3. Smoothie brzoskwiniowo-śmietankowe: Niejednokrotnie odczuwamy niewyjaśnioną potrzebę zjedzenia czegoś kremowego, np. serka lub pełnotłustego jogurtu. Najlepszym rozwiązaniem będzie wtedy przygotowanie gładkiego brzoskwiniowo-śmietankowego smoothie.
  4. Smoothie bananowo-owsiane: Owies jest materiałem wysokowłóknistym, co oznacza, że jest niezwykle sycący. Możesz naprawdę skorzystać z tej popularnej opcji śniadaniowej, zwłaszcza jeśli masz nagłą ochotę na węglowodany.
  5. Słodko-pikantny tropikalny smoothie: Odpowiednia ilość białka jest bardzo ważna podczas odchudzania. Imbir i cayenne zawarte w tym smoothie nie tylko sprawią, że poczujesz się najedzony, ale także zwiększą Twoją zdolność do spalania kalorii.

A więc następnym razem, gdy poczujesz, że chcesz oszukać dietę, pamiętaj, że masz u swego boku wiernego przyjaciela - pyszny i zdrowy koktajl, który jest tak uniwersalny, że w ciągu kilku minut może rozprawić się z każdą zachcianką.

Komentarze (0)