4 listopada 2020 Udostępnij

11 Korzyści płynące z pieprzu kajennego

Mieszany z wodą w postaci "herbaty", bardzo ostry pieprz kajeński byłby mieszany z wodą i podawany doustnie ofierze. W większości przypadków, zanim zielarz policzyłby do dziesięciu, krwawienie ustąpiłoby.

Jak to jest możliwe? Pieprz Cayenne trafia natychmiast do krwiobiegu. Reguluje on ciśnienie krwi od góry głowy do dołu stóp, wyrównując w ten sposób ciśnienie na całym ciele. Wysokie ciśnienie, które powoduje szybkie krwawienie, jest usuwane z rany. W wyniku tego natychmiast zaczyna się krzepnięcie.

Podążając za moją fascynacją ziołami i zielenią, zauważyłem wspólny wątek wśród wielkich zielarzy ubiegłego wieku. Wszyscy mówią, że gdyby mieli tylko dwie rzeczy do roboty na całej planecie, pieprz kajeński byłby jedną z nich. To skłoniło mnie do pytania: "Dlaczego?" To pytanie doprowadziło mnie do kilku zaskakujących odpowiedzi.

Korzystne dla serca
Dr John Christopher, jeden z największych zielarzy ubiegłego wieku, nazwał pieprz kajeński "najlepszym pokarmem dla serca".

"Ludzie umierają z głodu, karmiąc swoje kubki smakowe" - dr John Christopher

W kajennie znajdują się flawonoidy, które leczą komórki serca i chronią serce.

Rozbija zatłoczenie w organizmie
Kajenna stymuluje ruch perystaltyczny jelit. Pomaga w asymilacji i eliminacji.

Jest znany z tego, że pomaga leczyć wrzody
Kajenna pomaga odbudować tkankę w żołądku i leczy wrzody jelitowe.

Pomoc trawienna
Poprzez zwiększenie przepływu produkcji enzymów, pieprz kajeński stymuluje przewód pokarmowy. Kajenna rozbija również śluz w organizmie, co prowadzi do lepszego wchłaniania i trawienia żywności.

Spala tłuszcz i poprawia metabolizm
Poprzez nadanie organizmowi naturalnego bodźca termogenicznego, kajenna pozwala ciału zacząć spalać zmagazynowany tłuszcz. Kapsaicyna zawarta w pieprzu cayenne, mówiąc wprost, pomaga organizmowi spalić więcej kalorii. (Wskazówka: Świetny dodatek do świeżego soku warzywnego!)

Służy jako katalizator, dzięki któremu zioła szybciej pracują w organizmie
Cayenne zwiększy wartość i właściwości lecznicze innych ziół. Szybciej przenosi środki ziołowe do każdego konkretnego obszaru.

"Bez przepływu krwi do chorych miejsc, jak może działać jakieś zioło?" - Dr Richard Schulze

Na przykład, jeśli bierzesz miłorząb, ale masz złe krążenie do mózgu, co dobrego robi to zioło? Jeśli bierzesz oset mleczny, ale masz złe krążenie do wątroby, ile dobrego to zioło naprawdę robi, aby pomóc wątrobie?

Dr Christopher stwierdził kiedyś, że bez ziół, stan może się poprawić w ciągu kilku miesięcy. W przypadku leków ziołowych, może to trwać tygodniami. Dodaj cayenne do ziołowych środków zaradczych, stan może się poprawić w ciągu kilku minut.

Zawiera właściwości antyrakowe
Badania wykazały, że kajenna powoduje śmierć komórek nowotworowych, inaczej nazywaną apoptozą, pozostawiając przy tym zdrowe komórki w stanie nienaruszonym.

Reguluje ciśnienie krwi
Kiedy żyły stają się obciążone lepkim śluzem, krew ma trudniejszy czas na krążenie w organizmie. Wyższe ciśnienie wymusza przepływ cieczy przez układ. Ponieważ kajenna reguluje przepływ krwi od głowy do stóp, ciśnienie jest wyrównane. Serce zostaje natychmiast dotknięte, co następnie wpływa na nerwy, tętnice i naczynia włoskowate. Żyły i naczynia włoskowate odzyskują elastyczność młodości, a ciśnienie krwi wraca do normy.

Właściwości przeciwgrzybicze
Znana ze swoich właściwości przeciwgrzybiczych, kajenna może być przydatna w leczeniu przeziębień, bólu gardła, a nawet grypy. Kajenna rozbija zatory i śluzówkę w organizmie. Ściskanie świeżej cytryny w ciepłej wodzie przy jednoczesnym dodawaniu cayenne jest skutecznym środkiem w domu na przeziębienie lub ból gardła.

Korzystne dla skóry
Kajenna nie tylko zwiększa przepływ krwi do skóry, ale jest również bogata w witaminy C i E, flawonoidy i antyoksydanty.

Kajenna jest również pomocna w leczeniu skóry. Jeśli rana jest przecięta i odsłonięta, nawet do kości, należy posypać ją pieprzem kajeńskim. Zatrzyma to krwawienie i pięknie wyleczy ranę. Jeśli skóra wydaje się czerwona, to nie dlatego, że kajeenna drażni ranę. Wręcz przeciwnie, cayenne jest środkiem przeciw podrażniającym. Kajenna w rzeczywistości sprowadza krew na powierzchnię, aby zarówno rozpocząć proces gojenia, jak i usunąć toksyczne trucizny. Czerwoność powierzchni po prostu wskazuje na przenoszenie się odpadów.

Środki zaradcze dla zębów i dziąseł
Pieprz kajeński rozprowadza krew do dziąseł i zębów. W połączeniu z innymi ziołami, jego właściwości zmniejszają stan zapalny i obrzęk.

Jedną z moich ulubionych kombinacji ziół jest Ząb i Dziąsło Dr. Schulze'a. Nie płacą mi za polecanie tego. Chciałem tylko podzielić się z tobą tą informacją, na wypadek gdybyś kiedyś jej potrzebował.

Ile biorę?
Ziołolecznicy Dr. Christopher i Dr. Schulze od dawna zalecają 1/16 łyżeczki w szklance wody o temperaturze pokojowej. Stopniowo zwiększaj tę ilość do 1 łyżeczki dziennie, aż do 3 razy dziennie.

Kilka ciekawych wskazówek

  • Szukajcie wyższych jednostek ciepła, uprawianych ekologicznie, w części luzem
  • Według Dr. Schulze, kupowanie pieprzu kajeńskiego w dziale przypraw zazwyczaj nie jest najlepsze. Może być stary, przypalony, albo po prostu niewystarczająco ostry, żeby był skuteczny.
  • Skupienie pieprzu cayenne w kapsułkach nie jest najskuteczniejszym sposobem przyjmowania pieprzu cayenne. Gdy ty bierzesz cayenne w szklance woda, trawienni soki wydają się przygotowywać twój żołądka dla cayenne. Jeśli połkniesz kapsułkę, kilka minut później, gdy żelatyna się rozpuści, zaskoczysz swój żołądek około połową łyżeczki pieprzu kajeńskiego.

"Kiedy bierzesz cayenne w kapsułkach, dostajesz ciosu w żołądek". To zupełnie inna reakcja. To tak, jakbyś nie robił żadnej rozgrzewki ani nie rozciągał się przed energicznym wysiłkiem fizycznym. - Dr. Richard Schulze

Ponadto, kajenna w kapsułkach jest często niskiej jakości. Jeśli zostanie przegrzany przez maszyny obróbcze, jego zdolność lecznicza zostanie zmniejszona. Uważajcie na kajennę, która ma ciemny kolor lub zapach dymu. Jeśli został on spalony, enzymy i inne składniki odżywcze zostaną utracone przez przegrzanie.

Komentarze (0)