
8 punktów akupresury, które natychmiast zatrzymają czkawkę
Ostatnia aktualizacja 27 lipca 2017 r.
Czkawka może być naprawdę irytująca. I to dosłownie. U niektórych osób może powodować nawet mdłości lub wymioty. Są one spowodowane skurczami przepony, które mogą wystąpić po wypiciu napojów gazowanych, zjedzeniu fast foodów, spożyciu alkoholu, a nawet nagłych zmianach temperatury.
Według Mayo Clinic, po każdym skurczu czkawki następuje szybkie i całkowite zamknięcie strun głosowych, co powoduje, że głos wydaje dźwięk "czkawki". Zanim nagłośnia się zamknie, do płuc dostaje się duża ilość powietrza, co powoduje jego uwięzienie.
Czkawka często trwa krócej niż godzinę i powoli staje się słabsza, zanim zniknie. Niektóre popularne metody stosowane w celu szybkiego pozbycia się czkawki to picie wody, wstrzymywanie oddechu i jedzenie łyżki cukru. Zalecane jest również oddychanie do papierowej torby. Nie próbowałem tych, ale akupresura działa dla mnie za każdym razem, nawet gdy wykonuję je na innych.
8 punktów akupresury, które natychmiast zatrzymają czkawkę
Oto kilka innych metod, które mogą pomóc w szybkim pozbyciu się czkawki. Za pomocą prostego dotknięcia punktu nacisku, czkawka może być złagodzona szybko i skutecznie. Nie musisz naciskać wszystkich z nich, gdy próbujesz zatrzymać czkawkę, ale spróbuj ich wszystkich i wybierz dowolny, który działa dla Ciebie!
1. Punkt na twarzy
Po prostu umieść palec na philtrum, czyli obszarze pomiędzy górną wargą a podstawą nosa. Mocno dociśnij to miejsce i popchnij w kierunku zębów. Przytrzymaj ten nacisk przez około 30 sekund, a następnie go zwolnij. To działa dla mnie cały czas, a szczególnie pomocne jest stosowanie na dzieciach, które mają tendencję do czkawki dużo.
2. Punkt na klatce piersiowej
Zlokalizuj mostek, który jest kością w środku klatki piersiowej, która łączy żebra razem. Umieść palce na mostku i idź palcami w górę, aż znajdziesz jej punkt końcowy. Naciskaj na tę kość przez mniej niż trzydzieści sekund. Nie musi to być silny nacisk, wystarczy tyle, abyś mógł ją poczuć.
3. Poniżej obojczyka (A)
W zagłębieniu pod obojczykiem, obok kości piersiowej. Uciskaj po obu stronach przez 10 sekund lub do momentu ustąpienia czkawki. Łagodzi również przekrwienie klatki piersiowej, astmę, kaszel i niepokój.
4. Zewnętrzna część klatki piersiowej (B)
Na zewnętrznej części klatki piersiowej, dwa cale powyżej załamania pachy i jeden cal do wewnątrz. Uciskaj mocno przez około 20-30 sekund lub do momentu ustąpienia czkawki. Łagodzi również kaszel i trudności w oddychaniu.
5. Poniżej kości piersiowej (C)
Zlokalizuj mostek - długą, wąską kość łączącą lewe i prawe żebro. Prześledź kość aż do jej końca, gdzie możesz wyczuć wgłębienie. Mocno uciśnij opuszką palca tuż pod kością. Przytrzymaj przez 20-30 sekund lub do momentu ustąpienia czkawki.
6. Palec różowy
Weź rękę osoby mającej czkawkę i mocno ściskaj powierzchnię paznokcia palca wskazującego przez 10 sekund lub do momentu ustania czkawki.
7. Kierunek dłoni
Zaciśnij pięść, aby odsłonić dwa naczynia znajdujące się po wewnętrznej stronie przedramienia. Jest to wgłębienie w skórze, które znajduje się bliżej nadgarstka. Punkt nacisku znajduje się pomiędzy tymi dwoma naczyniami, na długości około 3 palców w kierunku łokcia. Przytrzymaj ten punkt przez około 30 sekund. Ten punkt nacisku jest również używany do łagodzenia mdłości, więc jeśli masz towarzyszące mdłości, jest to świetny punkt, aby rozpocząć.
8. Punkt brzucha
Znajdź swój pępek i kość łonową. W środku tych dwóch miejsc znajduje się punkt nacisku, który można naciskać, aby złagodzić czkawkę. Znajduje się on w centrum tej linii. Jest to również miejsce, gdzie można naciskać w celu wykonania manewru Heimlicha. Uciskaj to miejsce przez około 20-30 sekund, leżąc płasko na plecach, aby uzyskać optymalny efekt.
Źródło: https://positivemed.com/2016/05/27/stop-your-hiccups/ https://www.huffingtonpost.com/john-r-talbott/hiccups-cure_b_3264028.html
Zobacz również
Komentarze (0)
VTop 5 przepisów na soki do wyciskarek wolnoobrotowych Hurom Spis treści Wstęp: Dlaczego warto sięgać po soki z wyciskarki wolnoobrotowej? Przepis 1: Sok energetyzujący z buraka i marchewki Przepis 2: Odświeżający sok z ananasa i mięty Przepis 3: Sok „Zielona...
VHurom – jak działa technologia wolnoobrotowa i dlaczego warto ją wybrać? Wyciskarki wolnoobrotowe zyskały ogromną popularność dzięki swojej wyjątkowej technologii, która pozwala na uzyskanie soku o najwyższej jakości. Marka Hurom, lider na rynku wyciskarek wolnoobrotowych...
VTeraz, gdy nadeszło lato, co może być lepszego niż pyszny, orzeźwiający napój? Smoothies są idealnym towarzyszem na tę porę roku, ale wielu z Was pyta, z czym je łączyć? Co mogę dodać, aby wzmocnić smak, nadać mu kolor lub nawet poprawić jego wygląd? Nie martw się, oto kilka...
Zostaw komentarz