20 października 2021 Udostępnij

15 wczesnych objawów choroby Parkinsona, których nie powinieneś ignorować

Ostatnia aktualizacja 18 listopada 2017 r.

Co to jest choroba Parkinsona?

Fundacja Parkinsona wyjaśnia chorobę Parkinsona w następujący sposób:

"Choroba Parkinsona (PD) jest neurodegeneracyjnym zaburzeniem mózgu, które postępuje powoli u większości ludzi. Mózg danej osoby może przestać produkować neuroprzekaźnik zwany dopaminą. Z mniejszą ilością dopaminy, osoba ma mniejszą zdolność do regulowania swoich ruchów, ciała i emocji."

Objawy choroby Parkinsona

Niektóre objawy PD są trudne do wykrycia nawet przez specjalistów, podczas gdy inne są oczywiste nawet dla niewprawnych oczu. Objawy choroby Parkinsona są inne u każdego pacjenta. Podobnie jak w przypadku innych chorób przewlekłych, stopień pogorszenia choroby różni się u każdej osoby w zależności od jej genów, diety, stylu życia i narażenia na toksyny środowiskowe.

Niektóre z typowych objawów choroby Parkinsona:

  Zaparcia Spowolnienie ruchów Utrata spontanicznych i dobrowolnych ruchów Sztywność w kończynach lub innych częściach ciała Niekontrolowane ruchy, które wpływają na kończynę w spoczynku Trudności w staniu lub chodzeniu, z zaburzoną równowagą i koordynacją Nieprawidłowa postawa ciała, pochylanie się lub garbienie się Zmniejszony wyraz twarzy, niekontrolowana praca mięśni twarzy, ślinienie się Zamazana mowa, miękki/niski głos i problemy z połykaniem Utrata zmysłu węchu Spadek zdolności do wielozadaniowości Spadek funkcjonowania intelektualnego Depresja i niepokój Problemy z zasypianiem Niskie ciśnienie krwi, zawroty głowy lub omdlenia

W wyniku tej choroby, która jest pogorszenie zdrowia mózgu i centralnego układu nerwowego, jeśli pozostawione bez leczenia, niektórzy cierpiący mogą również doświadczyć innych problemów mózgu, takich jak choroba Alzheimera, demencji, ciężkiej depresji i lęków, które mogą prowadzić do myśli samobójczych.

Przyczyny choroby Parkinsona

Jak stwierdzili specjaliści, główną przyczyną PD jest niezdolność mózgu do wytwarzania dopaminy. Ale co sprawia, że mózg nie jest w stanie produkować dopaminy? Twoje zdrowie jest w Twoich rękach. Bądź wyedukowany i przejmij odpowiedzialność.

Oto niektóre z przyczyn, które przyczyniają się do pogorszenia nie tylko PD, ale także zdrowia neurologicznego:

  Zatrucie metalami ciężkimi i toksynami organicznymi, takimi jak pestycydy, herbicydy i sztuczne dodatki do żywności Nadmierny stres oksydacyjny, który powoduje stany zapalne w mózgu Długotrwałe stosowanie leków dostępnych bez recepty, narkotyków rekreacyjnych, leków i antybiotyków Długotrwały stres Nadmierne spożycie żelaza, zwłaszcza tego z suplementów żelaza, w próbie zaradzenia niskiemu ciśnieniu krwi Cukrzyca lub nadmierne spożycie cukru Różne niedobory składników odżywczych

Jak w naturalny sposób odwrócić chorobę Parkinsona

Poprzez zrozumienie rzeczywistych przyczyn choroby, jeden będzie w stanie odwrócić chorobę przez zatrzymanie przyczyny.

Nowe odkrycia i badania dowodzą również, że nasze jelita są naszym "drugim mózgiem". Pogorszenie stanu zdrowia naszych jelit jest związane z pogorszeniem stanu zdrowia naszego mózgu. Zrozumienie tych faktów pomoże Ci cofnąć szkody i zrobić to, co jest właściwe, aby nasze inteligentne ciało samo się uzdrowiło.

1. Detoksykacja

Zawsze powtarzam, że kiedy przestajesz wprowadzać szkodliwe chemikalia do swojego organizmu, rozpoczyna się detoksykacja. W swoim własnym środowisku, przeanalizuj dla siebie, swoje narażenie na metale ciężkie, pestycydy, herbicydy, sztuczne dodatki do żywności, leki, cukier i inne toksyny środowiskowe.

Te trucizny/toksyny duszą twoje komórki. Eliminując je z organizmu, pomagasz swoim komórkom zacząć żyć na nowo.

Istnieją różne metody detoksykacji, które możesz zastosować, aby pomóc swojemu ciału pozbyć się trucizn, zanim jakiekolwiek składniki odżywcze, które przyjmiesz, przyniosą korzyści.

  Oczyszczanie przewodu pokarmowego jest przede wszystkim ważne, aby poprawić regularność i zdrowie jelit.
  Oczyszczanie wątroby i wsparcie żywieniowe jest konieczne, aby pomóc wątrobie filtrować krew bardziej efektywnie. Sok z buraków jest jednym z najskuteczniejszych produktów spożywczych do tego celu.
  Zatrucie metalami ciężkimi jest trudne do odtrucia, chyba że wiesz, jakie pokarmy pomagają.
  Oczyszczanie sokiem pomaga w detoksykacji systemu.

Detoksykacja to bardzo szeroki temat i u każdej osoby okoliczności mogą być inne. Istnieje wiele innych artykułów na temat detoksykacji na tej stronie internetowej, a powyższe są tylko kilkoma przykładami tego, co może pomóc.

Aby pomóc skuteczności każdej detoksykacji, picie dużej ilości wody jest niezbędne. Dowiedz się, jaka jest minimalna ilość wody, której wymaga twoje ciało, a następnie pij więcej.

2. Jedz więcej organicznych, świeżych, surowych owoców i warzyw

Jest to znany fakt, że jedzenie więcej świeżych, surowych owoców i warzyw jest istotną częścią zdrowego stylu życia. Owoce i warzywa dostarczają Twojemu organizmowi wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje Twoje ciało, bez żadnych skutków ubocznych: fitonutrienty, przeciwutleniacze, enzymy, witaminy, minerały, flawonoidy, aminokwasy, błonnik i właściwości przeciwzapalne.

Jedząc przetworzoną i szybką żywność, nie posiadamy tych składników odżywczych samodzielnie, ale potrzebujemy ich do trawienia żywności, co powoduje niedobory składników odżywczych, które przyczyniają się do pogorszenia stanu zdrowia.

Jeśli teraz nie jesz zbyt wiele warzyw i owoców, to masz wiele do nadrobienia. Picie świeżo wyciskanych soków pomoże przyspieszyć proces zdrowienia. Kluczem jest jedzenie/picie ich w postaci surowej i organicznej (bez pestycydów).

Zielone soki zawierają wysoki poziom chlorofilu, który jest potężny w uzdrawianiu jelit i detoksykacji organizmu z metali ciężkich. Więc to ma sens, aby rozpocząć picie zielonych soków w małej ilości, stopniowo budując ilość do 2-3 szklanek zielonych soków dziennie.

Jeśli picie zielonych soków jest kłopotliwe dla Ciebie, dobrą alternatywą jest zrobienie własnej herbaty moringa lub zielonej herbaty matcha, które są bardzo bogate w chlorofil i właściwości antyrakowe.

3. Unikaj nadmiaru żelaza

Główną przyczyną PD jest z powodu toksyczności metali ciężkich we krwi. Zatrucie metalami ciężkimi powoduje również niskie ciśnienie krwi, które skutkuje zawrotami głowy i omdleniami.

Po wstępnej diagnozie, większość osób cierpiących na PD może otrzymać receptę na suplementy żelaza. Nie wiedząc o szkodliwości suplementów żelaza, osoby cierpiące na PD, które przyjmują je przez dłuższy czas, mogą odkryć, że stan ich mózgu będzie się szybko pogarszał.

Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku mężczyzn cierpiących na PD, którzy nie mają możliwości utraty krwi, w przeciwieństwie do kobiet, które miesiączkują. Czy widzicie tu Państwo błędne koło?

Nadmiar żelaza pochodzącego z suplementów żelaza powoduje przeładowanie żelazem (stan zwany hemochromatozą), które przyczynia się do utleniania krwi i komórek mózgowych.

4. Jedz fermentowaną żywność dla probiotyków

Nasz brak zdrowia jelit lub jakiekolwiek zaburzenia trawienne są zwykle zaczyna się od posiadania poważnie niezrównoważonej flory jelitowej.

Wiele osób nie docenia znaczenia zdrowia jelit i często lekceważą dbałość o zdrowe jelita, a jedzenie żywności, które osłabiają zdrowie jelit.

Sfermentowana żywność to jedne z najlepszych pokarmów do uzupełnienia jelit w korzystne bakterie, aby wzmocnić zdrowie jelit i układ odpornościowy.

Niektóre ze sfermentowanych pokarmów, które możesz dodać do swojej diety to kefir, herbata kombucha, kapusta kiszona, kimchi i tempeh (sfermentowana soja).

Uzupełniając florę jelitową korzystnymi bakteriami, umożliwisz swojemu organizmowi bardziej efektywne rozkładanie toksyn środowiskowych i detoksykację metali ciężkich.

5. Jedz pokarmy poprawiające nastrój

  Ponieważ choroba Parkinsona polega na tym, że mózg nie jest w stanie produkować dopaminy. Ma to sens, aby pomóc organizmowi poprzez spożywanie pokarmów, które pomogą w produkcji dopaminy.
  Jedz orzechy i nasiona, które mają zdrową zawartość kwasów Omega 3. Omega 3 zawierają dwa niezbędne kwasy tłuszczowe, które są kluczowe dla zdrowia mózgu: DHA i EPA. Połowa twojego mózgu składa się z tłuszczu DHA, który chroni przed zapaleniem mózgu, promuje wzrost neuronów i chroni funkcje neuroprzekaźników.
  Jedz te superfoods, które pomagają poprawić zdrowie mózgu. Te pokarmy zawierają niezbędne tłuszcze i składniki odżywcze niezbędne do zmniejszenia stanu zapalnego mózgu. Będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, że jajka są jednym z najzdrowszych pokarmów, które pomagają zwiększyć moc mózgu. Udowodniono, że olej kokosowy pomaga odwrócić chorobę Alzheimera - może to samo zrobić w przypadku choroby Parkinsona.
  Uwzględnij pokarmy bogate w antyoksydanty, które pomagają neutralizować wolne rodniki atakujące mózg.
  Włącz pokarmy, które są wysokie w właściwości przeciwzapalne, które nie tylko pomagają zmniejszyć stan zapalny w organizmie, ale także w mózgu.

6. Ważne suplementy, które mogą pomóc

Kiedy przestaniesz wprowadzać toksyny do swojego organizmu i będziesz jeść czysto, tryliony komórek w Twoim ciele będą mogły znów zacząć normalnie żyć. Jedzenie odpowiednich pokarmów i przyjmowanie niezbędnych suplementów będzie teraz rozpocząć, aby zwiększyć swoje zdrowie mózgu i uzdrowienie.

Oto kilka suplementów, które przyspieszą odwracanie się objawów PD:

  Magnez: Pierwszy i najważniejszy na liście jest magnez. Niskie spożycie tego minerału magnezu, umożliwia odkładanie się nadmiaru wapnia, metali ciężkich i toksyn w mózgu, który prowadzi do choroby Parkinsona i Alzheimera. Przy odpowiedniej obecności magnezu, metale ciężkie nie mogą być wchłaniane w jelicie cienkim. Magnez odgrywa istotną rolę w ochronie neuronów przed śmiertelnymi skutkami zatrucia aluminium i rtęcią.
  Witaminy z grupy B: Niedobór witamin B9 (folian) i B12 (kobalamina) może powodować problemy z mózgiem, które początkowo będą objawiać się jako depresja, lęk, a nawet psychoza. Pozostałe witaminy z grupy B są przydatne w ochronie przed związanym z wiekiem marnowaniem mózgu, a także mogą zapobiegać utracie pamięci.
  Glutation: Glutation jest matką wszystkich przeciwutleniaczy i jest potężny w neutralizacji szkód wyrządzonych przez wolne rodniki i znacznie zmniejszyć stres oksydacyjny, który niszczy neurony.
  Kurkumina: Kurkuma ma aktywny składnik, kurkuminę, która wykazała potężne korzyści dla zdrowia mózgu. Kurkumina ma właściwości neuroprotekcyjne, a badania wykazały, że zmniejsza stres oksydacyjny, dysfunkcję mitochondriów i śmierć komórek - niektóre z głównych czynników wczesnego stadium choroby Parkinsona. Dowiedz się, jak możesz wzmocnić lecznicze właściwości kurkuminy.
  Ekstrakt z pestek winogron: Ma super działanie antyoksydacyjne, które zmniejsza fragmentację DNA w mózgu. Jest w stanie przenikać do mózgu, aby chronić komórki mózgowe przed uszkodzeniem przez wolne rodniki.
  L-Tyrozyna: Jest nieistotnym aminokwasem używanym do produkcji niektórych hormonów i neuroprzekaźników, w tym dopaminy, noradrenaliny, epinefryny i tyroksyny. Mózg potrzebuje tych neuroprzekaźników, które pomogą Ci się skoncentrować, skupić, być czujnym, tworzyć nowe wspomnienia, wyostrzyć zmysły, zmniejszyć wrażliwość na ból i pomóc Ci radzić sobie ze stresem. Ich brak spowoduje chaotyczną sytuację w mózgu. L-Tauryna: Jest kolejnym nieistotnym aminokwasem, który pomaga Twojemu mózgowi kontrolować stres i niepokój poprzez obniżenie kortyzolu. Jest to silny składnik odżywczy mózgu, który walczy z zapaleniem mózgu. Z pewnością korzystne jest posiadanie tego składnika odżywczego dla jego uspokajającego efektu, który również pomaga wywołać sen.
Niektóre z linków, które zamieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, zarobię niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Należy jednak pamiętać, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i moje dobre doświadczenia w ich stosowaniu, a nie ze względu na prowizję, którą można uzyskać.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej

Komentarze (0)