13 listopada 2021 Udostępnij

Zatrucie metalami ciężkimi

Ostatnia aktualizacja 7 SEP 2017 r.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mogą i są zatruwane metalami ciężkimi, które znajdują drogę do organizmu ze środowiska, produktów komercyjnych, wody i żywności, którą spożywają.

Wypełnienia rtęciowo-amalgamatowe w zębach są jednym z głównych źródeł zatrucia rtęcią.

Wypełnienia rtęcią były powszechne w moich młodszych czasach i prawie wszyscy, których znam z tamtej epoki, mają co najmniej jedno lub dwa z tych toksycznych wypełnień. Ja miałem ich sześć!

Mój poprzedni zły stan zdrowia

Dorastałem jako bardzo chorowite dziecko, które przenosiło się na moją dorosłość. Od nie rozumiejąc znaczenie żywienia i zdrowego odżywiania, moje złe wybory żywności i złe metody gotowania dostał mnie tak chory, że miałem toksemię (zatrucie krwi) i mnóstwo chorób przewlekłych.

W moich latach 20-tych i 30-tych, czułam się tak słaba i zmęczona przez cały czas, że byłam kompletnym bałaganiarzem. Możesz przeczytać więcej o mojej historii tutaj.

Kiedy zaczęłam studiować dietetykę, jedną z pierwszych rzeczy, które zrobiłam, było wyrzucenie kuchenki mikrofalowej i aluminiowych garnków. Następnie usunęłam wszystkie moje sześć plomb rtęciowych, aby nie zatruwać dalej mojego organizmu. Krok po kroku, podjąłem działania, aby wyleczyć się z ekstremalnej toksyczności, która powoli zabijała mój mózg i ciało.

Kiedy odkryłam sokowirowanie i zaczęłam rozumieć cudowne korzyści zdrowotne owoców i warzyw, kolendra była jedną z rzeczy, których używałam (i nadal używam) często, aby stale oczyszczać moje ciało z zatrucia metalami ciężkimi.

Jak długo zajęło mi całkowite oczyszczenie się z metali ciężkich? Cóż, zajęło mi wiele lat zatruwania zanim zachorowałam, więc nie oczekiwałam uzdrowienia w ciągu jednej nocy. Zajęło mi to co najmniej dwa lata sumiennego picia soków (z różnych owoców i warzyw) i jedzenia czystej żywności, zanim poczułam się "w pełni uzdrowiona".

Objawy zatrucia metalami ciężkimi

Nagromadzenie toksycznych metali ciężkich może trwać miesiące lub lata, zanim zaczniesz odczuwać któryś z tych objawów, w zależności od stopnia narażenia na nie. Oprócz zatrucia amalgamatem, metale dostają się do organizmu poprzez środowisko, wodę, którą pijesz, naczynia kuchenne, a nawet pozornie "bezpieczne" produkty gospodarstwa domowego i kosmetyki!

Objawy zatrucia metalami są tak powszechne, jednak ludzie rzadko łączą je z zatruciem metalami, gdyż często są błędnie diagnozowane jako inne choroby.

W szczytowym okresie mojego złego stanu zdrowia doświadczyłam wszystkich tych objawów, chociaż nie musisz doświadczać ich wszystkich, aby wiedzieć, że zostałeś zatruty!

    Chroniczne zmęczenie - uczucie zmęczenia i senności przez cały czas Problemy trawienne i różne zaburzenia trawienia Chroniczne zaparcia Bolące stawy Kandydoza lub infekcje drożdżowe Mgła mózgowa - zapominanie, niska koncentracja umysłowa i stan dezorientacji Zdrętwiałe i/lub mrowienie nerwów Brak równowagi hormonalnej Wahania nastroju, depresja i/lub niepokój

Powiązane czytanie: Najlepsze strategie i pokarmy chelatujące metale ciężkie w leczeniu toksyczności metali ciężkich

Kolendra i czosnek

Istnieje wiele sposobów na detoksykację metali ciężkich z organizmu. Używanie kolendry i czosnku jest jedną z moich ulubionych metod.

Kolendra i czosnek to świetna kombinacja do usuwania toksyn metali ciężkich z organizmu. Poza dodawaniem ich do soków, używanie ich jako dekoracji jest pysznym sposobem na ich spożywanie.

Wolę spożywać kolendrę w formie soku, więc dodaję jej garść do moich soków za każdym razem, gdy przygotowuję zielony sok. Używam liści i łodygi, ponieważ łodyga jest najbogatsza w składniki odżywcze!

Do tego celu najlepiej nadaje się pozioma sokowirówka mastyksowa (wolnoobrotowa), a nie odśrodkowa (szybkoobrotowa).

Jeśli poważnie myślisz o oczyszczeniu organizmu z toksyn, proponuję zainwestować w poziomą sokowirówkę, ponieważ jest ona doskonała do wyciskania soków z zielonych warzyw liściastych, traw i małych liści, takich jak kolendra. Ja osobiście lubię serię Omega J8000.

Zobacz na tej stronie sok z detoksu metali ciężkich, który lubię robić podczas oczyszczania sokami.

Korzyści zdrowotne wynikające z połączenia kolendry i czosnku

Kolendra i czosnek są doskonałe naturalne zioła, które spożywane są w stanie związać się z toksycznymi metalami i odprowadzić je z organizmu.

Z natury oba te składniki są antyseptyczne, przeciwbólowe, antybiotyczne, grzybobójcze i naturalnie stymulujące. Te niezwykłe właściwości same w sobie są ogromnie przydatne w naszym bardzo toksycznym świecie.

Szczegółowo omówiłam wszystkie korzyści zdrowotne i możesz je wszystkie przeczytać tutaj:

    Kolendra (lub liście kolendry, lub chińska pietruszka) Czosnek

Jednym ze sposobów, w jaki lubię jeść kolendrę i czosnek jest używanie ich jako dekoracji do moich potraw. Dodaję je do wszystkich moich posiłków, do omletów, do ryb, curry i właściwie do wszystkiego!

Uwielbiam tę kombinację tak bardzo, że nazywam ją moim "opium", po prostu uzależnia! Oto jak je przyrządzam:

Sposób:

    Posiekaj garść liści i łodyg kolendry na około 2 mm kawałki. Posiekaj 2 ząbki świeżego czosnku Skropić je odrobiną oliwy z oliwek lub oleju sezamowego Dodaj małą szczyptę soli morskiej Wyciśnij do nich kilka kropel soku z limonki. Wymieszaj wszystkie powyższe składniki w misce i voila! Przechowuj nadmiar dekoracji w szczelnym pojemniku, odstaw do lodówki i zużyj w ciągu tygodnia.

Podziel się poniżej, jak lubisz spożywać kolendrę!

Niektóre z linków, które umieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, zarobię niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Pamiętaj jednak, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i to, że mam dobre doświadczenia z ich używaniem, a nie ze względu na prowizję, którą można zarobić.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej
Pokaż komentarze (1)

Komentarze (0)