14 września 2020 Udostępnij

Korzyści lecznicze z granatów

Granaty są popularne, znane zwłaszcza z wysokiej zawartości antyoksydantów. Za mało uwagi poświęca się temu, czym jest boski owoc do rozpuszczania kamieni żółciowych i nerek, guzków, zwapnień i małych torbieli, takich jak torbiele zwojowe. Ma on również właściwości przeciwnowotworowe. W każdej z wielu klejnotliwych, soczystych kapsułek (technicznie nazywanych arilami, choć lepiej znanymi jako nasiona) znajdujących się wewnątrz granatu znajduje się wszechświat. Świeżo połamane nasiona granatu - czy to między zębami, czy w sokowirówce - wyzwalają pełną moc każdego z tych maleńkich wszechświatów, które przyjdą Ci z pomocą.

Podczas spożywania świeżych granatów dochodzi do reakcji chemicznej, gdy kwasy w owocach (które są wypełnione środkami fitochemicznymi, takimi jak antocyjany) wchodzą w kontakt z rodzajami niezdrowych stwardnień powstałych z żółci, odkładaniem się białek i toksycznych formami wapnia. Natychmiast zaczynają się one rozpadać. Regularne wprowadzanie granatu do swojego życia jest szczególnie korzystne, jeśli cierpisz na PCOS.

Granat jest wspaniałym budniczym krwi, ponieważ wzmacnia zarówno czerwone jak i białe krwinki. Pełni również ważną rolę w obniżaniu poziomu cukru we krwi, przywracając wątrobie cenne zapasy glukozy, dzięki czemu wątroba może w razie potrzeby uwolnić tę glukozę do krwiobiegu. Ten proces z kolei chroni nadnercza - jeśli idziesz na kilka godzin bez jedzenia, a twoja wątroba nie ma rezerw glukozy, wtedy twoja nadnercza są zmuszone do pompowania do krwi hormonów, takich jak kortyzol, aby utrzymać cię w ruchu, co prowadzi do nadczynności nadnerczy i ewentualnego wypalenia. Więc jeśli szukasz równowagi nadnerczy i stabilizacji poziomu cukru we krwi, zwróć się do granatów. Wysokiej jakości glukoza granatów sprawia, że są one również pożywieniem dla mózgu, pomagając w skupieniu i koncentracji.

Ponadto granaty zawierają mikroelementy, takie jak żelazo, mangan, potas i chrom, które są bardzo biodostępne i łatwo przyswajalne. Ponadto, spożywanie granatów pomaga w odblokowaniu porów i mieszków włosowych, zachęcając do wzrostu włosów tam, gdzie jest to potrzebne i pomagając skórze i całej skórze głowy. Granaty są niesamowite do regulacji hormonów, ponieważ wypłukują toksyczne, takie jak bezproduktywne estrogeny, które przyczyniają się do powstawania raka. Owoce te pomagają również w detoksykacji DDT i innych pestycydów, eliminują bezproduktywne gromadzenie się kwasu mlekowego w mięśniach oraz usuwają woskowinę z uszu i minimalizują jej nową produkcję.

WARUNKI

Jeśli masz któryś z poniższych warunków, spróbuj wprowadzić granaty do swojego życia:

Choroba Alzheimera, bezsenność, demencja, zmęczenie nadnerczy, cukrzyca, hipoglikemia, gromadzenie się woskowiny usznej, łysienie, kamienie żółciowe, kamienie nerkowe, narażenie na pleśń, guzki, zwapnienia, wirus Epsteina-Barra (EBV)/mononukleoza, zespół Raynauda, gruczolaki, autyzm, roślinne zapalenie powięzi, borelioza, nerwiak Mortona, guzy, zespół policystycznych jajników (PCOS).

SYMPTOMY

Jeśli masz któryś z poniższych objawów, spróbuj wnieść do swojego życia granaty:

Mgła mózgowa, utrata pamięci, dezorientacja, torbiele, zwapnienia, dezorientacja, problemy z koncentracją, łupież, przyrost wagi, uporczywy głód, utrata włosów, skurcze mięśni, skurcze nóg, zaburzenia równowagi cukru we krwi, uszkodzenie nerwu mielinowego, nerwoból trójdzielny, blizna w wątrobie, ból pleców, zamarznięte ramię, ból ciała, ból uszu, owsianki oczne, kropla stopy, ból żeber, ból stóp, ból głowy, pokrzywka, stan zapalny, swędzenie skóry, ciepło wątroby, nerwoból.

WSPARCIE EMOCJONALNE

Granaty są krytycznym pożywieniem dla osób, które na co dzień zmaga się z niecierpliwością - i nie wierzy, że to ona lub jej niecierpliwość jest problemem, ale raczej wszyscy inni są winni. Jeśli znasz kogoś takiego, zaoferuj mu granat. Przesunie on energię i narciarstwo twoją towarzyszkę w stronę opanowania, współczucia i cierpliwości. Jeśli czujesz, że czyjaś niecierpliwość jest skierowana na ciebie i wyrzuca cię z gry, zwróć się do granatów, aby pomóc ci zachować spokój i koncentrację.

LEKCJA DUCHOWA

Kiedy masz do czynienia z granatem, niewiele możesz zrobić, aby opanować ten bałagan. Jakkolwiek jesteś ostrożny, nieuchronnie w niewłaściwym momencie pęka ci aril i kończysz z czerwonymi plamami na dywanie, ubraniu, blacie, ścianach lub palcach. Wszyscy nauczyliśmy się nie nosić jedwabnej bluzki ani krawata przy wykopywaniu granatu. Otwarcie granatu wymaga od nas założenia starych dżinsów i poszarpanej bluzy - takiego samego ubrania, jakie nosilibyśmy, gdybyśmy mieli malować - i podejścia do czynności, wiedząc, że zrobi się bałagan (i że jest to warte nagrody). Zastanów się nad tym następnym razem, gdy dana sytuacja da ci szansę na kreatywność i satysfakcjonujący wynik. Czy myślisz o odejściu, bo może się zrobić bałagan? A może masz zamiar najpierw wskoczyć do głowy, nie będąc przygotowanym? Granaty uczą nas oboje, jak przygotować się na bałagan i ogarnąć go, jeśli chcemy jak najlepiej wykorzystać to, co przychodzi nam do głowy.

PORADY

* Jedzcie jeden lub więcej granatów dziennie, by czerpać jak najwięcej korzyści.

* Możesz użyć je wszędzie - sałatkami, hummusem, guacamole, a nawet frytką, którą właśnie ugotowałeś.

* Jeśli martwisz się o nadmierny głód, przejadanie się i/lub przyrost wagi, zjedz nasiona granatu przed posiłkiem jako środek zmniejszający apetyt.

Komentarze (0)