12 stycznia 2021 Udostępnij

Wczesne oznaki choroby nerek, których nie wolno ignorować, i co robić

Nerki to dwa organy w kształcie fasoli, które znajdują się przy mięśniach grzbietowych w górnej części jamy brzusznej. Dwie nerki siedzą naprzeciwko siebie po obu stronach kręgosłupa. Prawa nerka znajduje się nieco niżej niż lewa, aby umożliwić umieszczenie wątroby.

Nerki pełnią wiele funkcji życiowych i są odpowiedzialne za następujące funkcje:

  • Usuwanie produktów odpadowych, toksyn i nadmiaru płynów z organizmu Zrównoważenie poziomu wody w organizmie Uwolnienie hormonów, które regulują ciśnienie krwi Regulacja powstawania czerwonych krwinek Kontrola pH ciała i regulować poziom kwasu

Ze względu na wiele funkcji, które obejmują również przetwarzanie i eliminowanie odpadów, nerki są podatne na różne problemy i choroby. Wiele czynników może przyczyniać się do chorób nerek.

Choroby nerek

Choroby nerek są często wywoływane przez różne inne przewlekłe schorzenia, które obciążają je. Niektóre z częstych przyczyn to: Nadciśnienie tętnicze, infekcje lub cukrzyca. Wymaga to regularnych badań ciśnienia krwi i poziomu glukozy, aby utrzymać nerki w zdrowiu.

Alkoholizm, palenie tytoniu, niezdrowa dieta i styl życia, niewystarczająca aktywność fizyczna i nadmierne stosowanie leków, wszystko to powoduje problemy z nerkami.

Wczesne oznaki choroby nerek

Pierwsze objawy są zazwyczaj zauważalne, gdy nerki nie spełniają swoich funkcji, a mocz jest obciążony białkiem. Niestety, często zaniedbujemy te objawy, które wskazują na problem z nerkami we wczesnej fazie ich rozwoju.

Musisz zwracać większą uwagę na swoje zdrowie i rozważyć zajęcie się każdym objawem zanim twój stan się pogorszy.

Poniżej znajdują się niektóre z najwcześniejszych objawów choroby nerek, których nie wolno Ci ignorować:

  • Odbarwienie moczu, krwawy mocz lub częste oddawanie moczu Zaburzenia snu Wymioty i nudności Krople energii i zmęczenie Dotknięte zdolności umysłowe i skupienie Niestrawność Brak apetytu i metaliczny smak w jamie ustnej Krótki oddech Mrowienie i wysypka na skórze Bolesność w okolicy nad talią Skurcze mięśni Częste czkawki Spuchnięte kończyny Słabe krążenie krwi

W przypadku niewłaściwego leczenia we wczesnym stadium, którykolwiek z tych objawów może prowadzić do niewydolności nerek.

Ważne jest, aby przeczytać o tym, jak można zapobiec powstawaniu kamieni nerkowych.

Chroń swoje zdrowie nerek

Niewłaściwe funkcjonowanie nerek prowadzi do innych problemów zdrowotnych. Chore części nerek nie mogą przywrócić ich normalnej funkcji. Lecząc te objawy, wzmacniasz swoje zdrowie i zapobiegasz poważnym problemom.

Oto kilka przydatnych wskazówek, jak poprawić swoje zdrowie:

Jedz zdrową dietę

  • Unikaj żywności o wysokiej zawartości szkodliwych tłuszczów, soli i cukru Nigdy nie umieraj z głodu, ponieważ normalne funkcjonowanie nerek wymaga zdrowych kalorii Jedz więcej owoców o wysokiej zawartości wody Nie jedz nadmiernego białka, które może obciążyć nerki Upewnij się, że pijesz wystarczającą ilość wody każdego dnia, w zależności od masy ciała

Live A Healthy Lifestyle

  • Utrzymywać normalne ciśnienie krwi Unikać sterydów, środków przeciwbólowych i długoterminowych leków Regularnie ćwiczyć, aby zapobiec nadciśnieniu, otyłości i cukrzycy Odciąć alkohol i papierosy.

Ważne jest, aby przeczytać o tym, jak można zapobiec powstawaniu kamieni nerkowych.

Jeśli masz objawy choroby nerek

Jeśli masz wiele objawów z powyższej listy, wykonaj test, aby potwierdzić swój aktualny stan nerek. Nie czekaj dłużej i zacznij włączać te naturalne środki do swojej rutyny, aby wyleczyć i odwrócić chorobę nerek:

Czy bierzesz jakieś leki na refluks kwasowy?

Stosujcie okłady z olejem rycynowym, aby rozbić kamienie nerkowe.

Pijcie sok ze skórki arbuza, aby rozbić kamienie nerkowe i powstrzymać infekcje dróg moczowych.

Zróbcie sok z pietruszki w celu leczenia i detoksykacji nerek, rozpuśćcie kamienie.

Wykonać oczyszczanie nerek: co zrobić z sokiem i jeść, aby dobrze spłukać.

Komentarze (1)

  1. Tomaszkowa (Ilona) 24 lutego 2021 0:43

    Zdarza się rzeczywiscie, że organizm daje nam znać, ze coś sie dzieje, ale nie zawsze jestesmy w stanie to wyłapać.

Zostaw komentarz